Přejít k hlavnímu obsahu
Ve středu startuje hokejové play-off. Berani se utkají s Porubou, na Vsetín čeká neoblíbená Jihlava

Ve středu startuje hokejové play-off. Berani se utkají s Porubou, na Vsetín čeká neoblíbená Jihlava

Zlín

Plný stadion, drama na ledě a všudypřítomné emoce. To všechno čeká hokejové fanoušky už od středy 8. března, kdy startují čtvrtfinálové zápasy play-off Chance ligy. Zlínští Berani se střetnou s týmem HC RT Torax Poruba, na Vsetín čekají boje s jihlavskou Duklou. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězná utkání.

 

Hokejisté Zlína proklouzli přímo do čtvrtfinále play-off díky těsné výhře nad Porubou v posledním kole základní části Chance ligy a díky zaváhání Přerova, který překvapivě podlehl Sokolovu. Zlín tak skončil na šestém místě a ve čtvrtfinále se tak utká opět s ostravským týmem. První dva duely jsou na programu už tuto středu a čtvrtek na ledě Poruby.

 

První utkání v domácím prostředí sehrají Berani v neděli 12. března od 17 hodin. Zlínští budou zcela jistě spoléhat na bouřlivou atmosféru, kterou dokáží jejich fanoušci vytvořit. Už v období základní části měli nejvyšší průměrnou návštěvnost na domácím stadionu a doufají, že stejně tomu bude i v rámci play-off.

 

Chtěl bych fanouškům hrozně moc poděkovat. Bylo skvělé, že lidi zase začali chodit na stadion. Poslední měsíc už to připomínalo starou dobrou atmosféru, jak si ji pamatuji. Pro hráče je to obrovská vzpruha a motivace, aby v letošní sezoně hráli co nejdéle a čtvrtfinále nebylo cílovou stanicí. V rámci vstupenek jsme nechtěli nastavovat přehnané částky, proto máme podobné ceny jako ostatní týmy, které postoupily do čtvrtfinále,“ uvedl generální manažer klubu Robert Hamrla.

 

Druhý tým po základní části Vsetín se svého čtvrtfinálového soupeře dozvěděl až v neděli večer, kdy se dohrávala utkání předkola play-off. Z těch nakonec vzešla vítězně Jihlava, která porazila Slavii 2:0 na zápasy. S tou se Valaši střetnou ve středu a ve čtvrtek na Lapači, následně se série přesune na led protivníka.

 

Jihlavská Dukla není pro vsetínské hokejisty oblíbeným soupeřem. V loňské sezóně s ní Valaši prohráli ve finále play-off Chance ligy a také v letošní základní části ve třech ze čtyř vzájemných duelů vyšli vítězně jihlavští hokejisté.

 

Foto: PSG Berani Zlín