Fotbalisté Slovácka podlehli Bohemians, končí ve čtvrtfinále poháru

Uherské Hradiště

Pohárová jízda Slovácka letos skončila již ve čtvrtfinále. Celek z Uherského Hradiště nezvládl středeční domácí duel s pražskými Bohemians 1905, klokanům podlehl 1:2 a s MOL Cupem se loučí.

Mrzí nás to hodně, protože tento výpadek nejde napravit. Tento zápas jsme brali jako velkou šanci jít dál, ale nezvládli jsme to. Teď budeme bojovat o čtvrté místo v lize, ale to nám účast v evropském poháru nezaručuje,“ uvedl domácí asistent trenéra Josef Mucha, jenž potřetí a naposledy vedl mužstvo ze střídačky místo disciplinárně potrestaného hlavního kouče Martina Svědíka.

Zatímco pro Moravany celostátní soutěž končí, Bohemians se mezi čtyři nejlepší celky českého poháru dostali po čtyřech letech a podruhé v historii.

Je to pro nás hodně důležité vítězství po předchozích zápasech bez výhry. Jsme rádi, že jsme k němu dospěli,“ uvedl asistent trenéra Bohemians Ivan Hašek.

Pražané zvítězili díky brankám Aleše Čermáka a Lukáše Hůlky z prvního poločasu. Za domácí zkorigoval stav v nastavení Stanislav Hofmann.

Viděli jsme bojovné utkání. My jsme zaplatili za hrubé chyby, které jsme udělali v prvním poločase. V něm jsme si vypracovali nějaké pološance. Moc jich nebylo, ale i tak jsme v koncovce měli být důraznější,“ ví Mucha.

Utkání před velmi dobrou kulisou začalo zostra. Skóre otevřel po nedomluvě mezi Nguyenem a obranou dorážkou hostující Aleš Čermák. Slovácko hrálo hodně s míčem, ale Jedlička příliš mnoho práce neměl. Několikrát zakončoval Kohút, ale minul branku. Ze standardky zpoza vápna poslal Petržela míč mimo, stejně jako před pauzou přestřelil Havlík. Naopak z rohového kopu se do poločasu prosadil hostující Lukáš Hůlka a Bohemians si do druhého poločasu odnesli náskok 2:0.

To bylo určující pro druhý poločas, ve kterém se Slovácko hnalo za vyrovnáním. První závar ovšem vyřešil Jedlička, který si poradil s hlavičkou Kohúta. O pár minut později se povedla kombinace na levé straně a do vápna šel centr, který na malém vápně mohl uklízet Vecheta, jenže trefil padající obránce. Následně měl šanci Hofmann, který se na posledních dvacet minut vysunul pomáhat s útočením na hrot. Střela zevnitř vápna ovšem mířila těsně mimo.

Až v nastaveném čase se povedlo dostat modro-bílým na rozdíl jedné branky. Siňavskij poslal centr z pravé strany a Hofmann poslal míč do sítě. V nastaveném čase mohl ještě srovnat Reinberk, ale neuspěl.

Fotbalisté Slovácka se vyřazení pokusí odčinit v nedělním domácím ligovém zápase proti Mladé Boleslavi.

Čtvrtfinále MOL Cupu:

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)

Branky: 90.+2. Hofmann - 23. Čermák, 41. Hůlka. Rozhodčí: Zelinka - Váňa, Šimáček - Adámková (video). ŽK: Šašinka, Břečka, Reinberk - Jánoš, Jedlička. Diváci: 4165.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Břečka (64. M. Kadlec), Kalabiška (46. Vecheta) - Havlík, Daníček - Petržela (64. Kim sung-pin), Kohút (83. Sinjavskij), Doski - Šašinka (73. Brandner). Trenér: Mucha.

Bohemians 1905: Jedlička - A. Kadlec, Hůlka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Beran (66. Matoušek), Čermák (40. Jánoš), Kovařík (85. Dostál) - Drchal (85. Mužík), Prekop (66. Nový). Trenér: Veselý.