Zlín ztratil v Brně nadějné vedení, podeváté v sezoně remizoval

Měli nadosah první venkovní výhru v letošním ročníku, ale ani v Brně se nedočkali. Fotbalisté Zlína nedotáhli výborně rozehraný duel a ve 22. kole FORTUNA:LIGY jen remizovali na Srbské s domácí Zbrojovkou 1:1.

„Vzhledem k vývoji zápasu a situacím, které na hřišti nastaly, je pro nás bod málo. Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Měli jsme tři čtyři šance na to, abychom přidali druhý gól a pak bychom zápas mohli dohrát. Bohužel jsme neuhlídali Řezníčka, který je pro Brno strašně důležitým hráčem a tři minuty před koncem nám dal gól,“ štvalo hostujícího trenéra Pavla Vrbu.

Jeho tým se ujal vedení v 9. minutě, kdy se poprvé v sezoně prosadil kapitán Václav Procházka, za domácí srovnal v 87. minutě Jakub Řezníček. Patnáctým gólem v sezoně nejvyšší soutěže si upevnil vedoucí pozici v tabulce kanonýrů.

Hrozně nás to mrzí, že jsme ty body neuhráli. Takové stoprocentní šance musíme proměňovat, bez toho nemůžeme vyhrávat. Brno mělo tlak, i více balon na noze, ale my jsme měli šance a nevyužili je. To rozhodlo," míní Vrba.

Ševci nezvítězili třetí kolo v řadě, venku v lize od srpna 2021 nevyhráli 25. utkání za sebou a v tabulce zůstali poslední.

Přitom Zlíňané mohli za stavu 1:0 soupeři dorazit, pojistku ale nepřidali. Největší šanci zazdil Kozák. Zkušený forvard se řítil sám na gólmana Berkovce, ale neuspěl.Špatně jsem to vyřešil, je to moje chyba. Kdybych to dal, měli bychom tři body," ví dobře opavský odchovanec.

Kozák mohl zahozené šance litovat, neboť v 87. minutě po tlaku Brna vystřelil Ševčík, Rakovan prudký míč jen nadzvedl a Řezníček jej zblízka poslal do sítě. Gól ještě potvrdil videorozhodčí.

Ševci jsou s devíti nerozhodnými výsledky remízovým "králem" ligové sezony spolu s Olomoucí.

FORTUNA:LIGA, 22. kolo -

FC Zbrojovka Brno – FC Trinity Zlín 1:1 (0:1)

Branka: 87. Řezníček - 9. Procházka. Rozhodčí: Radina - Machač, Mokrusch - Szikszay (video). ŽK: Texl, Šural - Kozák, Procházka. Diváci: 4522.

Brno: Berkovec - Koželuh (61. Hrabina), Tijani, Šural, Granečný (82. Divíšek) - Texl, Endl (22. Falta) - Alli (82. Blecha), Ševčík, Hladík (61. Pachlopník) - Řezníček. Trenér: Dostálek.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Kolář (79. Didiba), Simerský, Procházka - Hlinka, Hrubý - Vukadinovič (67. Dramé), Slončík (79. Fantiš), Čanturišvili - Kozák (88. Kovinič). Trenér: Vrba.