Fotbalisté Slovácka zdolali Mladou Boleslav, prvním gólem v sezoně rozhodl Kadlec

Uherské Hradiště

Jsou zpátky na vítězné vlně. Fotbalisté Slovácka po dvou nezdarech ve 22. kole FORTUNA:LIGY zdolali Mladou Boleslavi 2:1 a dál zůstávají na čtvrté pozici.

Nedělní duel patřil Vlasiji Sinjavskému. Estonský fotbalista v 10. minutě pohotovou dorážkou otevřel skóre, po změně stran pak asistoval u vítězné trefy kapitána Michala Kadlece. Osmatřicetiletý stoper zaznamenal v české lize první trefu od 28. února 2021.  Hostům vyrovnávací branka útočníka Lamina Jawa nestačila.

Výhru beru jako zaslouženou, protože druhý poločas byl z naší strany kvalitnější. Jsem moc rád, že jsme to zvládli, protože jsme prohrávali v lize na Slavii a v poháru s Bohemkou,“ uvedl trenér Slovácka Martin Svědík, který se na lavičku vrátil po třízápasovém disciplinárním trestu a hned slavil důležitou výhru.

„Pohled z vrchu byl pro mě dobrý, mělo to určitě i něco do sebe. Trenér ale chce být na lavičce a u mužstva. Bylo super, že jsem se vrátil," řekl Svědík na tiskové konferenci.

Slovácko doma v lize neprohrálo pošesté za sebou, z toho popáté zvítězilo, a získalo tam 20 z celkových 35 bodů v sezoně. S Mladou Boleslaví bodovalo v osmém z posledních devíti duelů v nejvyšší soutěži.

„V prvním poločase to byl vyrovnaný souboj. Měli jsme několik šancí, dobrých náběhů a akcí. Ve druhé půli jsme nebyli tolik ve hře, hra byla na můj vkus rozhodčím strašně rozkouskovaná na obě strany. Navíc jsme hráli na zatím nejhorším hřišti, fotbal byl hodně neurovnaný, což Slovácku, kór po vedení na 2:1, vyhovovalo, protože je to soubojové mužstvo. Přetlačilo nás a zaslouženě vyhrálo," uznal trenér Středočechů Pavel Hoftych.

FORTUNA:LIGA, 22. kolo -
1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 10. Sinjavskij, 54. Kadlec - 22. Jawo. Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Matoušek - Starý (video). ŽK: Trávník - Suchomel, Mašek, Mareček. Diváci: 3512.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Doski - Daníček, Havlík - Sinjavskij, Kim Sung-pin (65. Trávník), Petržela (76. Vecheta) - Mihálik (89. Kalabiška). Trenér: Svědík.

M. Boleslav: Mikulec - Šimek (46. Ladra), Karafiát, Suchý - Tomič, Kubista (63. Matějovský), Mareček, Žitný (70. Dancák), Suchomel - Jawo (62. Mašek), Kušej (79. Ekpai). Trenér: Hoftych.