Přejít k hlavnímu obsahu

O televizi TVS

O NÁS

TELEVIZE TVS ...televize Vašeho srdce!

TVS je česká regionální televizní stanice. Licenci na vysílání získala v roce 2006, vysílání zahájila v březnu roku 1999 jako kabelová televize v Uherském Hradišti a nyní patří mezi nejsledovanější regionální televize v České republice. Jejím provozovatelem je společnost J.D.Production, s.r.o., sídlící na adrese Palackého náměstí 293 v Uherském Hradišti. Zakladatelem a zároveň ředitelem a jednatelem je Jan Dudek. Terestrické vysílání je dostupné ve Zlínském kraji, Jihomoravském kraji a v pohraničních oblastech Slovenska.

HISTORIE

Televize TVS má za sebou více než dvacetiletou historii, během níž měnila několikrát oficiální název i logo. Původně se jednalo o Městský informační kanál (zkráceně MIK), který měl zajišťovat televizní zpravodajství pro město Uherské Hradiště. V polovině první dekády nového tisíciletí se z MIKu stala Televize Slovácko, která rozšířila své působiště na celé území Slovácka. V následujících letech prošla televize ještě dvěma změnami – přes TV Slovácko až po současnou definitivní podobu televize s názvem TVS. Přeměna z TV Slovácko na televizi TVS byla logická – svým vysílacím záběrem televize významně překročila území Slovácka. V současnosti lze naladit terestrické vysílání TVS na celém území Zlínského kraje, v částech Jihomoravského kraje a v pohraničních oblastech severozápadního Slovenska.

 

PRVNÍ VYSÍLACÍ DEN

Každé začátky jsou těžké, což dokonale potvrzuje první vysílací den MIKu, na který dodnes pamětníci vzpomínají se shovívavým úsměvem. Redakční tým pracoval od samotného rána ve studiu, kde dokončoval první zpravodajský týdeník. Ani po dlouhém rozhovoru Věry Hotařové (první šéfredaktorky stanice) s tehdejším starostou města Ladislavem Šupkou nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo historicky první vysílání zkomplikovat. Opak však byl pravdou a původně plánovaný začátek vysílání v 18:00 vzal brzy za své. První znělka týdeníku a pozdrav moderátora ze studia vyjely s téměř stominutovým zpožděním. Od té doby však probíhalo vysílání podle plánu.

SOUČASNOST

Na začátku roku 2019 při příležitosti dvacetiletého výročí zveřejnila televize TVS nové logo a představila nový grafický vizuál. Dalším důležitým milníkem roku 2019 bylo spuštění internetové televize s doménou itvs24.cz. Cílem tohoto projektu bylo oslovit zejména mladší generaci diváků a současně diváky, kteří nemají standardní terestrické vysílání k dispozici. Veškeré zpravodajství a pořady televize TVS dnes mohou na internetu sledovat diváci na území celé České republiky i v zahraničí.

 

SLEDOVANOST

Podle průzkumu agentury Median z prosince roku 2020 sleduje televizi TVS týdně 202 000 diváků. Podle těchto čísel patří TVS k nejsledovanějším regionálním televizím v České republice.

 

VYSÍLÁNÍ

28. září 2020 bylo v našem regionu definitivně zastaveno vysílání DVB-T. Pro příjem kanálu televize TVS v novém režimu DVB-T2 potřebujete nový DVB-T2 set-top box nebo novou televizi s DVB-T2 tunerem

 

Kanál televize TVS je dostupný na těchto vysílačích DVB-T2:

- Hodonín (vysílač Kapánsko)
- Uherské Hradiště (vysílač Rovnina)
- Zlín (vysílač Segment)
- Slavičín (vysílač Hrádek)
- Brumov-Bylnice (vysílač Segment)
- Vsetín (vysílač Lysá Hora)
- Frenštát pod Radhoštěm (vysílač Velký Javorník)

 

Samozřejmě zůstává možnost sledovat naše denní zpravodajství i pořady na naší internetové televizi itvs24.cz nebo prostřednictvím mnoha internetových providerů v ČR.

 

Regionální vysílače pokrývají celkem 1.137.356 obyvatel ČR. Ve Zlínském kraji je to 494 619, tzn. 84,2 % obyvatel kraje.

ZPRAVODAJSTVÍ

Regionální televize TVS přináší nejobsáhlejší zpravodajství ze Zlínského kraje a jižní Moravy. Zpravodajské relace zabezpečují redaktorské týmy sídlící ve studiích ve Zlíně, Kunovicích a Kyjově. V současné době vyrábí TVS 10 zpravodajských pořadů.

 

SEZNAM VLASTNÍCH ZPRAVODAJSKÝCH POŘADŮ

 • Deník – každodenní zpravodajská relace z jihovýchodní Moravy (po-pá, premiéra vždy v 17:00)
 • Týden v regionu – týdenní zpravodajská relace ze Slovácka (čt-pá, premiéra ve čtvrtek v 17:30) 
 • Magazín Uherské Hradiště – týdenní zpravodajství z Uherského Hradiště. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne z Uherského Hradiště (so-ne, premiéra v sobotu ve 14:30)
 • Magazín Uherský Brod – týdenní zpravodajství z Uherského Brodu. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne z Uherského Brodu (so-ne, premiéra v sobotu ve 14:15)
 • Magazín Zlín/Otrokovice – týdenní zpravodajství ze Zlína a Otrokovic. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne ze Zlína a Otrokovic (so-ne, premiéra v sobotu ve 14:45)
 • Magazín Kyjov – týdenní zpravodajství z Kyjova. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne z Kyjova (so-ne, premiéra v sobotu ve 13:30)
 • Magazín Hodonín – týdenní zpravodajství z Hodonína. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne z Hodonína (so-ne, premiéra v sobotu ve 13:00)
 • Magazín Veselí nad Moravou – týdenní zpravodajství z Veselí nad Moravou. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne z Veselí nad Moravou (so-ne, premiéra v sobotu ve 13:15)
 • Magazín Zlínský kraj – týdenní zpravodajství ze Zlínského kraje. Přehled nejzajímavějších událostí uplynulého týdne ze Zlínského kraje (so-ne, premiéra v sobotu ve 14:00)

 

SEZNAM DODÁVANÝCH ZPRAVODAJSKÝCH POŘADŮ

 • Magazín Valašsko – každodenní zpravodajská relace z Valašska (so-ne, premiéra v sobotu ve 13:45)
 • Týden Vsetín  týdenní souhrn zpráv ze Vsetína (ne-po-út, premiéra v neděli ve 13:45)
 • Magazín Rožnovsko – týdenní souhrn zpráv z Rožnovska (so-ne, premiéra v sobotu v 15:45)
 • Rozhovor s... – rozhovory Evy Stejskalové se zajímavými osobnostmi Valašska (út-st, premiéra v úterý v 17:45)
 • Dobré zprávy – pořad krajských televizních studií (st-čt-pá-so, premiéra ve středu v 18:15)
 • Putování v regionech – cestovatelské tipy krajských televizních studií (čt-pá, premiéra ve čtvrtek v 18:15)

POŘADY

Vedle zpravodajské činnosti se televize TVS věnuje také tvorbě vlastních publicisticko-zábavných pořadů. V současné době (duben 2020) má v nabídce celkem 10 pořadů, které jsou ke zhlédnutí na webu itvs24.cz. Divácky velice úspěšné byly kulinářské pořady Špetka Slovácka (2015) a Špetka Valašska (2017), ve kterých zkušení kuchaři vaří podle tradičních receptů slovácké a valašské kuchyně. Od roku 2016 do současnosti je stálicí v nabídce pořadů TVS talkshow Jana Dudka s názvem Na kafe do Cafe. Rok 2019 a začátek roku 2020 byly na produkci nových pořadů velice bohaté. Nejdříve byl spuštěn pětidílný umělecký seriál mapující tvorbu významných regionálních výtvarníků Krása proměňuje a poté následovaly v rychlém sledu další pořady. Seriálový cyklus Poztrácená řemesla o tradičních lidových řemeslech, dvanáctidílný seriál Slovácké cyklení o požitkářských cyklotoulkách po jihovýchodní Moravě, Kouzelné kambodžské příběhy pojednávající v osmnácti krátkých dílech o kambodžských legendách a bájích, turistický seriál s přiléhavým názvem Tipy na výlet a fotografický cyklus Kraj fotografů. Další pořad, který se začal vysílat v únoru 2020, je hudební seriál Demáč věnovaný talentovaným regionálním muzikantům. Následovalo nízkonákladové kalendárium Den po dni, které přináší každý den novou epizodu věnovanou významným osobnostem nebo událostem, které stojí za připomenutí. Nejnovějším počinem je pokračování oblíbeného kulinářského pořadu Špetka Slovácka 2, které se točilo na jaře roku 2023 pod režisérskou taktovkou Pavla Göbla.

MAGAZÍN TVS+

Od roku 1999 vydává televize TVS tištěný občasník Magazín TVS Plus (od roku 2019 pod názvem Magazín TVS+). Původně se jednalo o čistě zpravodajské a komerční médium, které bylo zaměřeno na trojlístek měst Uherské Hradiště, Kunovice a Staré Město u Uherského Hradiště. Na začátku roku 2019, kdy došlo k celkové změně grafického vizuálu televize, se výrazně obměnila i tvář magazínu, a to jak po stránce vizuální, tak obsahové. Z informačního zpravodaje se stal moderní lifestylový časopis zahrnující různorodá společenská témata napříč celou jihovýchodní Moravou. Magazín obsahuje zajímavé rozhovory s výraznými osobnostmi, zpravodajské rubriky zaměřené na aktuální dění v regionu, kulturní informační servis a novinky z dílny televize TVS. Magazín vychází šestkrát ročně s dvouměsíční frekvencí. K odběru je zdarma na více než 100 distribučních místech po celé jihovýchodní Moravě.

KOMERCE

Televize TVS se zabývá audiovizuální tvorbou všeho druhu, včetně výroby komerčních spotů, reklam, krátkých hraných filmů či obrazových mozaik.