Přejít k hlavnímu obsahu
S kariérou zloděje začal v osmnácti. Teď se sedmnáctkrát trestaný muž zaměřil na kanceláře ve Zlíně

S kariérou zloděje začal v osmnácti. Teď se sedmnáctkrát trestaný muž zaměřil na kanceláře ve Zlíně

Zlín

Až pět let za mřížemi může strávit šestačtyřicetiletý recidivista ze Zlína, který v období od července do září letošního roku opakovaně kradl ve zlínských kancelářích peníze a elektroniku. V trestné činnosti se nejedná o žádného nováčka - muž byl v minulosti trestaný už sedmnáctkrát.

 

Obviněný muž nejprve ukradl z šuplíku v neuzamčené kanceláři firmy ve Zlíně peněženku, v níž bylo téměř osmadvacet tisíc korun. Měsíc nato opět z otevřené kanceláře jiné zlínské firmy odcizil ze stolu dámský batoh, ve kterém byly klíče od vozidla, stříbrný značkový náramek, sedm tisíc korun v hotovosti, doklady, dárkový poukaz do prodejny obuvi a dvě platební karty.

 

Prostřednictvím těchto karet potom nakupoval a  vybíral peníze. Celková škoda se v tomto případě vyšplhala na téměř čtyřicet tisíc korun a o výběr dalších deseti tisíc se pokusil, což už se mu nepodařilo,“ přiblížila zlodějovu činnost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Po dalším měsíci se muž vloupal do skladu firmy ve Zlíně – Malenovicích, kam se dostal díky klíči, který našel v zámku dveří. Zevnitř ukradl dva počítače, notebook, fotoaparát a dva objektivy ve výši sedmačtyřicet tisíc korun,“ pokračovala Kozumplíková.

 

Kriminalisté věděli, kdo má krádeže na svědomí. „Sedmnáctkrát trestaný recidivista se ke všemu, co mu kladli za vinu, přiznal. Některé z odcizených věcí vrátil,“ sdělila Monika Kozumplíková.

 

S kariérou zloděje začal muž jako čerstvě plnoletý a poprvé byl odsouzen ve svých devatenácti letech. Z posledního výkonu trestu ho propustili před dvěma lety.

 

V případě dalšího odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřela policejní mluvčí.