Přejít k hlavnímu obsahu
Dva požáry během několika hodin. Ve Fryštáku shořela klubovna, v Loukách zahradní chatka

Dva požáry během několika hodin. Ve Fryštáku shořela klubovna, v Loukách zahradní chatka

Zlín

V rozmezí jen několika málo hodin museli krajští hasiči zasahovat u dvou požárů na Zlínsku. V pondělí večer hasili požár klubovny ve Fryštáku a o několik hodin později zasahovali ve zlínských Loukách, kde hořela zahradní chatka.

 

Hlášení o požáru dvou dřevěných buněk na ulici Dolnoveská ve Fryštáku přijali hasiči včera v 17:19 hodin. „Operační důstojník vyhlásil po ověření informace v 17:20 hodin požární poplach profesionální jednotce z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným jednotkám z Fryštáku i Lukova,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

 

Jako první byla u hlášené události místní dobrovolná jednotka, která potvrdila požár v plném rozsahu. Požár byl uhašen s pomocí tří útočných proudů vody C,“ upřesnil Žemlička a dodal, že ke zranění osob nedošlo.

 

Požár zničil dvě dřevěné mobilní buňky, které byly využívány v minulosti jako klubovna. „Podle majitele objektu vznikla požárem škoda v předběžné výši 60 tisíc korun,“ pokračoval Roman Žemlička.

 

O několik hodin později vyjely dvě jednotky hasičů k požáru chaty ve Zlíně v místní části Louky.

 

Hlášení o plamenném hoření budovy za areálem technických služeb v místní části Louky jsme přijali v 4:01 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionální jednotce z centrální požární stanice Zlín a dobrovolné jednotce Statutárního města Zlín-Prštné,“ sdělil Žemlička.

 

V době příjezdu hasičů již byla zahradní chatka celá v plamenech. „K uhašení požáru byly nasazeny dva proudy vody. Zasahovali jsme v dýchacích přístrojích,“ přiblížil mluvčí hasičů a dodal, že na místě nebyly nalezeny žádné osoby.

 

Foto: HZS ZK