Přejít k hlavnímu obsahu
Středa na silnicích Uherskohradišťska: cyklista a chodkyně skončili po srážce s vozidly v nemocnici

Středa na silnicích Uherskohradišťska: cyklista a chodkyně skončili po srážce s vozidly v nemocnici

Uherské Hradiště

Ve středu 9. listopadu zasahovali uherskohradišťští dopravní policisté u dvou nehod, které si vyžádaly zranění. Při jedné došlo ke srážce automobilu s cyklistou, při druhé srazil řidič osobního vozidla dívku na přechodu pro chodce.

 

K první dopravní nehodě došlo ve středu ráno krátce po sedmé hodině mezi Havřicemi a Drslavicemi. Dvaatřicetiletý muž za volantem vozidla Peugeot, který jel od Havřic, dostal v levotočivé zatáčce smyk a následně se střetl s dvaasedmdesátiletým cyklistou jedoucím stejným směrem.

 

Dechová zkouška u řidiče vyšla negativní. Pozitivní ale vyšel test na drogy. Proto byl muž převezen do Uherskohradišťské nemocnice, kde se podrobil odběru krve a zároveň se nechal ošetřit,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Přivolaní záchranáři převezli do nemocnice také zraněného cyklistu. Také u něj byl nařízen odběr krve a to z důvodu, že se na místě nemohl kvůli zranění podrobit dechové zkoušce na alkohol.

 

Policisté na místě ještě zjistili, že muž za volantem vozidla Peugeot nevlastní řidičské oprávnění,“ pokračovala Šabatová.

 

Druhá nehoda se stala ve středu krátce před pátou odpoledne na křižovatce ve Vlčnově, kde se řidič vozidla Škoda Octavia střetl s nezletilou dívkou přecházející přes přechod pro chodce.

 

Ta utrpěla zranění, se kterým skončila v nemocnici. Provedená dechová zkouška u řidiče vyšla negativní,“ sdělila policejní mluvčí.

 

Přesné příčiny a okolnosti obou událostí jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování.

 

Apelujeme na všechny řidiče, aby byli více obezřetní, trpěliví a dodržovali pravidla silničního provozu,“ upozorňuje řidiče Milena Šabatová.