Přejít k hlavnímu obsahu

Policie zjišťuje totožnost muže, kterého srazil vlak v Babicích. Poznáváte ho?

Babice

Policie prosí veřejnost o pomoc při zjišťování totožnosti neznámého muže, kterého v neděli 23. října srazil vlak v Babicích na Uherskohradišťsku. Rozhodla se proto zveřejnit fotografie a kamerový záznam.

 

V neděli 23. října dvě hodiny po poledni došlo ke střetu vlakové soupravy jedoucí ve směru od Starého Města na Otrokovice s neznámým mužem, který vstoupil do kolejiště v katastru obce Babice bezprostředně před projíždějící rychlík. Po střetu utrpěl natolik vážná zranění, že jim na místě podlehl.

 

Muž u sebe neměl žádné doklady ani jiné věci, podle nichž by mohla být zjištěna jeho totožnost. Policii se do dnešního dne nepodařilo zjistit, kdo mrtvý muž byl,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Proto se uherskohradišťští kriminalisté rozhodli zveřejnit jeho fotografii, fotografii jeho obuvi a zároveň kamerový záznam, na kterém je zachycen. „Dle svědků se ten den od dopoledních hodin pohyboval po obci Babice,“ pokračovala Šabatová.

 

Muži bylo odhadem asi 30 – 40 let, byl štíhlé postavy vysoké asi 180 cm. Měl krátké tmavé vlasy a zrzavý plnovous. Na sobě měl oblečenou delší bundu a tmavě modré rifle. Důležitým poznatkem jsou jeho boty zn. Vasky Kotaar, vel. 44, z limitované edice, vyrobené v roce 2016 ve Zlíně.

 

Žádáme tímto veřejnost o pomoc při zjištění jeho totožnosti. V případě, že víte, o koho by se mohlo jednat, ozvěte se nám na bezplatnou linku Policie České republiky 158,“ prosí veřejnost policejní mluvčí.

 

AKTUALIZACE (14:50):

Policisté ve čtvrtek v odpoledních hodinách zveřejnili informaci, že se jim na základě zveřejněné výzvy podařilo získat poznatky vedoucí ke ztotožnění mrtvého muže.

 

"S největší pravděpodobností se jedná o jednatřicetiletého cizího státního příslušníka. Za skvělou spolupráci policisté děkují jak médiím, tak i veřejnosti," poděkovala policejní mluvčí Milena Šabatová.