Přejít k hlavnímu obsahu
Fotbalista Poznar opouští Zlín a přestupuje do Polska

Fotbalista Poznar opouští Zlín a přestupuje do Polska

Út 1. 3. 2022 - 08:00 Zlín

Zkušený fotbalista Tomáš Poznar se dočkal vytouženého zahraničního angažmá. Třiatřicetiletý útočník před letním vypršením smlouvy opouští rodný Zlín a přestupuje do Polska, kde se dohodl na smlouvě s posledním týmem tamní Estraklasy, celkemTermalica Nieciecza.    

 

„Neodchází se mi s lehkým srdcem, protože Zlín je a vždycky bude klub mého srdce. Chtěl bych vám poděkovat za podporu, kterou jste mi tady dávali. Zažil jsem zde spoustu hezkého a vždy na to budu rád vzpomínat,“ řekl po přestupu Tomáš Poznar. 

 

Odchovanec Zlína paradoxně s dospělým fotbalem začínal ve druholigových Vítkovicích. Po návratu do Baťova města strávil ve žlutomodrém dresu čtyři sezony a v létě 2013 se pokusil prosadit u ligového nováčka ze Znojma, angažmá mu ale zhatilo poraněné stehno. V září tak zamířil na půlroční hostování do slovenské Trnavy.

 

V následující sezoně vypomohl ševcům k postupu mezi tuzemskou elitu. V lize si připsal první starty a po první sezoně v lize jej na konci srpna roku 2016 koupila plzeňská Viktoria.

 

Na západě Čech se však neprosadil a odešel na hostování do Ostrava, odkud se vrátil zpět do Zlína. 

 

Pravidelně nejlepší střelec ševců a autor 41 ligových branek ve zlínském dresu si tak kromě krátkého angažmá na Slovensku vyzkouší první zahraniční štaci.

 

V klubu se potká s českými trenéry Radoslavem Látalem a Radimem Kučerou, po boku dalších třech krajanů bude pomáhat Termalica Nieciecza zachránit nejvyšší polskou soutěž. Poslední tým aktuálně ztrácí na první nesestupové místo šest bodů.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: Fastav Zlín