Přejít k hlavnímu obsahu
Obránce Gazda opouští Zlín. Sezonu dohraje ve finském týmu Ilves Tampere

Obránce Gazda opouští Zlín. Sezonu dohraje ve finském týmu Ilves Tampere

Po 28. 2. 2022 - 10:01 Zlín

Vedení hokejového Zlína pouští klíčového beka, nejproduktivnějšího hráče v letošní sezoně. Obránce Beranů Daniel Gazda opouští rodné město, závěr sezony dohraje ve Finsku, hostovat bude v předním celku elitní SM-ligy, Ilvesu Tampere.

 

Čtyřiadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje má před sebou první zahraniční angažmá. Po působení v zemi aktuálních olympijských vítězů a vicemistrů světa se Gazda vrátí do Zlína. V příští sezoně má nastupovat za zlínské Berany!

 

Vedení klubu se rozhodlo na základě současného postavení v tabulce uvolnit produktivního beka do nejvyšší soutěže ve Finsku, kde má možnost se dále rozvíjet po hokejové stránce a získá v předním evropském celku cenné zkušenosti z kvalitní soutěže. Odchází do týmu, který má v blížícím play off ty nejvyšší ambice, což produktivnímu obránci pomůže v jeho růstu.

 

Pro hokejové fanoušky žlutomodrých barev je příznivá zpráva, že na Daniela Gazdu byla uplatněna opce na následující sezonu bez ohledu na soutěž, ve které budou Berani hrát. Odchod zlínského odchovance do Finska byl součástí dohody o uplatnění opce.

 

Čtyřiadvacetiletý Gazda odehrál v letošním ročníku extraligy v základní části celkem 47 zápasů, ve kterých zaznamenal 21 kanadských bodů za vstřelených 11 gólů a přidal i 10 asistencí. Zaskvěl se především začátkem prosince hattrickem na ledě pražské Sparty. V české extralize má na svém kontě během šesti sezon odehráno celkem 197 zápasů, ve kterých zaznamenal 55 kanadských bodů za 24 gólů a 31 asistencí. Na svém kontě má i starty v národním dresu České republiky, kde nastoupil k 7 zápasům a vstřelil 1 gól.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín