Slovácko otočilo zápas s Mladou Boleslaví. V nastavení rozhodl Jurečka

Uherské Hradiště

Proměněná penalta kanonýra Václava Jurečky v závěru nastaveného času rozhodla sobotní duel v Uherském Hradišti, kde domácí fotbalisté Slovácka po obratu zvítězili ve 23. kole první ligy nad Mladou Boleslaví 2:1 a upevnili si pátou pozici.

Hostům, které poprvé vedl nový trenér Pavel Hoftych, nepomohlo k bodům ani vedení 1:0. Za domácí vyrovnal po hodině hry střídající Václav Jurečka, který gólem z penalty v šesté minutě nastavení zařídil svému týmu první jarní ligovou výhru po třech zápasech.

Jsem rád, výhra nás stála spoustu sil, otočili jsme tak důležitý zápas,“ radoval se kouč Slovácka Martin Svědík.

Svěřenci chválil především za přístup a bojovnost. „Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Začali jsme sice aktivně, ale moc jsme kazili, což vyústilo v inkasovanou branku a odstoupení Michala Kadlece. Postupně jsme se zlepšovali, ale stále byla v naší hře řada nepřesností. Nepropadli jsme panice, strašně nám pomohl první gól, za nímž jsme si šli, mužstvu se obrovsky ulevilo. Museli jsme ale dál hlídat brejkové situace soupeře. Poradili jsme si, do poslední chvíle jsme se prali o výsledek a byli jsme za to odměněni,“ uvedl Svědík.

Sobotní duel začal z obou stran bojovně a v prvních minutách žádná šance nepřišla. Poté byli o něco nebezpečnější hosté. Sladkého pokus ještě nebyl přesný, pak se ovšem hlavou ve vápně prosadil důrazný Douděra.

Závěr prvního poločasu patřil Slovácku. Domácí si vytvořili soustavný tlak a hra místy připomínala podzimní výkony, z řady centrů na Ciciliu ale šance nepřišla. Vyrovnat mohl jen střídající Jurečka, jehož ránu zneškodnil hostující brankář Šeda.

Slovácko se o vyrovnání snažilo i po změně stran, nejprve ale přečkalo šance soupeře. Pozorný gólman Fryšták vychytal Ladru i Ewertona, z následné akce už Moravané prolomili dlouhé čekání na gól ze hry. Reinberk vystihl rozehrávku soupeře a poslal do šance Jurečku, který se nemýlil.

Tlak se stupňoval a domácí šli pro vítězství. K několika zakončením se dostal Vecheta, největší měl po přihrávce Jurečky, ale mířil placírkou těsně nad.

Rozhodnutí padlo až v závěru. Jeden z centrů do vápna mířil na Vechetu, kterého protihráč povalil k zemi a po zásahu VAR dostalo Slovácko šanci kopat penaltu. Jurečka ji i s trochou štěstí proměnil a Slovácko bere první tři jarní body.

Začnu od konce, od penalty v nastavení. Nevím, jestli to rozhodovaly laserové oči, ale podle televizního záběru bych to na penaltu neviděl. Viděl jsem, že spadly dvě dvojice hráčů, a když pak šel sudí k videu, tak to většinou penaltou končí. Hráči to ale odmakali, v závěru už nám docházely síly. Měli jsme využít brejkové situace v první půli,“ ví dobře hostující kouč Pavel Hoftych.

FORTUNA:LIGA, 23. kolo -

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 61. a 90.+6 z penalty Jurečka - 17. Douděra. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Mikeska - Štěrba (video). ŽK: Hofmann - Rolinek, Suchý, Šimek. Diváci: 3791.

Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec (18. Jurečka), Kalabiška (56. Vecheta) - Daníček, Ljovin - Petržela (77. Divíšek), Sadílek, Holzer (77.Sašinka) - Cicilia. Trenér: Svědík.

M. Boleslav: Šeda - Sladký, Šimek, Suchý, Preisler - Douděra, Hlavatý (70. Dancák), Smrž (82. Mužík), Rolinek (63. Skalák) - Ladra, Ewerton (70. Horský). Trenér: Hoftych.