Přejít k hlavnímu obsahu
Fatra nestačila ani na Ústí nad Labem, doma prohrála 0:3

Fatra nestačila ani na Ústí nad Labem, doma prohrála 0:3

Po 22. 11. 2021 - 11:01 Zlín

Zlínští volejbalisté si v mužské extralize připsali už osmou porážku. Fatra nezvládla ani domácí sobotní duel s Ústí nad Labem, kterému podlehla 0:3 a zůstala se dvěma body poslední.

 

Domácím nelze upřít snaha, soupeře několikrát zatlačili, ale na zkušenější hosty to nestačilo. „Dnes jsme byli slabší především v obraně a v samotných možnostech protiútoku," říká zlínský kapitán Radim Šulc.

 

Zklamaný byl také domácí trenér Přemysl Obdržálek. „Dnes to byl zbytečně nervózní výkon z naší strany. Pro nás je stav 19:19 velké trauma. Nejsme schopni uhrát jedinou koncovku, protože neproměníme protiútokem bod," zlobil se.

 

Severočeši naopak byli spokojení. „Soupeře jsme jasně předčili v obraně v poli a jsme rádi za tři body," uvedl kapitán SKV Ústí nad Labem Jiří Kořínek. „Jsme hodně rádi za vítězství za tři body, které nás motivuje do dalších kol," dodal hostující kouč Lubomír Vašina.

 

První set byl ještě vyrovnaný, oba týmy si držely svůj servis až do blížící se koncovky. Pak opět domácí upadli, jako již je u nich zvykem, do letargie a hostující tým z Ústí nad Labem pohodlně uhrál koncovku 21:25.

 

Druhý set začali domácí hráči odhodlaně, v dalším průběhu setu se oba týmy střídaly v těsném vedení. Za stavu 12:10 hosté čtyřmi body v řadě obrátili stav na 12:14, což vyprovokovalo trenéra Obdržálka k prvnímu oddechu.

 

V polovině setu domácí ztráceli a zlínský kouč reagoval výměnou hráčů na postu smečaře, když Kozak nahradil Tomana.

 

Hráči Ústí si nadále udržovali pohodlný náskok čtyř bodů a domácí trenér sáhl po klasickém dvojstřídání - Šulc nahradil Pavlovského a Adamec Lamriho. Přesto si hosté vybojovali čtyři setboly a hned ten první Tibitanzl esem z podání proměnil.

 

Do třetího setu udělali domácí tři změny v sestavě. Na nahrávce nastoupil Šulc, na postu univerzála Adamec a na smeči Kozak. Chvíli to vypadalo na obrat (4:2), pak hosté zabrali a za stavu 7:9 musel trenér Obdržálek vývoj zastavit prvním oddechovým časem.

 

Totéž musel učinit i trenér Vašina za stavu 11:12.

 

Od této chvíle již dominovali hosté a domácí se je snažili zastavit druhým oddechem za stavu 14:19. Koncovka setu byla opět hostů, kteří si vybojovali opět čtyři mečboly, 20:24. První domácí odvrátili zkaženým podáním van Solkemy, druhý již ne po útoku Beera.

 

UNIQA extraliga volejbalistů, 9. kolo

Fatra Zlín - Ústí nad Labem 0:3 (-21, -20, -21)


Nejvíce bodů: Čeketa 17, Čechmánek 7, Kozák 5 - Van Solkema 13, Vemič 12, Tibitanzl 11. Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Diváci: 257.

Zlín: Čechmánek, Lamri, Čeketa, Varous, Pavlovský, Toman, libero Viceník. Střídali: Šulc, Kozak, Adamec.


Ústí nad Labem: Vemič, Tibitanzl, van Solkema, Suda, Beer, Srb, libero Kořínek. Střídal: Kobolka

 

Autor: Michal Konečný

Foto: VSC Fatra Zlín