Bez gólu i bodu. Zlín vyšel v Mladé Boleslavi naprázdno

Fotbalisté Zlína se z města automobilů vracejí s prázdnou. Ševci nedokázali v Mladé Boleslavi navázat na předcházející tři zápasy, ve kterých získali pět bodů, když v 15. kole FORTUNA LIGY venku prohráli 0:1 a v tabulce klesli o jednu příčku. Nyní jsou dvanáctí. Sobotní duel ve 25. minutě rozhodl domácí útočník Milan Škoda. Pro bývalého Slávistu to byla jubilejní stá branka v nejvyšší české soutěži.

Boleslav byla o gól lepší, zasloužené vyhrála,“ uznal kouč Fastavu Jan Jelínek.

Svěřence ani po prohře nepranýřoval. Naopak je chválil za snahu, bojovnost. „O vyrovnávací gól jsme se rvali do poslední minuty, ale bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout,“ povzdechl si.

Moravané ale jinak nehráli dobře, nebyli nebezpeční.Boleslav do utkání vstoupila dobře. My jsme se hledali, byli zakřiknutí. Měli jsme problémy s rotací hráčů, ale postupně v průběhu hry jsme na to zareagovali, zvýšili jsme aktivitu. Vytvořili jsme si tři příležitosti ve venkovním utkání proti těžkému soupeři. Když neproměníme ani jednu šanci, je pro nás složité myslet na body," dodal Jelínek.

Mladá Boleslav zdolala v lize "Ševce" po třech zápasech. Svěřenci trenéra Jarolíma získali doma v sezoně nejvyšší soutěže 16 z celkových 20 bodů.Nebylo to ale jednoduché, Zlín je hodně nevyzpytatelný, má šikovné hráče dopředu. Naopak jsme věděli, že vzadu má občas okénka a jedno jsme dokázali využít, a nakonec z toho byla vítězná branka. Mrzí mě spousta situací, které jsme nedokázali dotáhnout. Mohli jsme rozhodnout o výsledku mnohem dřív. Zlín pak měl také několik šancí po našich laciných ztrátách v přechodové fázi. Ve druhém poločase jsme hru ještě zlepšili, ale nakonec z toho bylo ještě drama, protože stát se mohlo cokoliv. Ale jsme spokojení konečně také s čistým kontem,“ uvedl Jarolím.

Fotbalisté Zlína se v sobotu na Letné utkají s Baníkem Ostrava.

FORTUNA:LIGA, 15. kolo

FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 25. Škoda. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Mikeska - Machálek (video). ŽK: Smrž, Matějovský, Douděra - Čanturišvili. Diváci: 2022.

M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Smrž - Skalák (63. Ladra), Hlavatý (63. L. Mašek), Ewerton (78. Jurásek) - Škoda (84. Fila). Trenér: Jarolím.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov (81. Nečas) - Tkáč (81. Hrdlička), Conde, Čanturišvili (70. Fantiš) - Dramé (86. Simerský), Poznar, Janetzký (70. Hlinka). Trenér: Jelínek.