Přejít k hlavnímu obsahu
Snažíme se být pozitivní a nehroutit se z toho, říká brankář Beranů Daniel Huf

Snažíme se být pozitivní a nehroutit se z toho, říká brankář Beranů Daniel Huf

Čt 18. 11. 2021 - 10:00 Zlín

Hokejový Zlín zůstává i po 23 zápasech na dně tabulky a na předposlední Kladno ztrácí už 10 bodů. Své o tom ví gólman Beranů Daniel Huf, který svůj tým podržel během zápasu s Kometou Brno, v němž Zlín poprvé v sezoně vyhrál za tři body. V poslední době se stal rovnocenným spoluhráčem Libora Kašíka a od trenérů dostává stále více prostoru.

 

Výměna trenérů v průběhu sezóny a zároveň příchod Petra Čajánka s Petrem Leškou do realizačního týmu. Vnímáte jako tým změnu v trénování?

Já to beru pozitivně, je to pro nás nový impuls. Se změnou realizačního týmu přišel i kondiční trenér, který je nám každý den k dispozici. Sestavil každému plán na míru, abychom se mohli zlepšovat a rozvíjet. Tréninky jsou hodně zaměřené na kondici a na jednotlivé herní situace, které nám v zápasech dělají problémy.

 

Na svém kontě máte pouze dva vyhrané zápasy, jaká panuje v kabině atmosféra?

Stále se snažíme být pozitivní, nehroutíme se z toho. Sportovec musí myslet kladně i ve špatných časech a zaměřovat se na trénink. Toho je teď během reprezentační přestávky hodně a měli bychom se od toho odpíchnout. Ale jinak je nálada bojovná, odhodlaná. Víme, co je momentálně to nejdůležitější – vyhrávat!

 

Jak se vy osobně vyrovnáváte s takovými výsledky? Je něco, u čeho vypnete a nemyslíte na hokej?

Věnuji se především hlavě, čtu hodně knížek o mentálním zdraví a jak by měl sportovec pracovat s hlavou a podobně. Často chodím na procházky se psem do přírody, vyčistit si hlavu.

 

V takové situaci je důležitá podpora nejvěrnějších fanoušků, kteří stále chodí na zápasy. Jsou právě oni vaším hnacím motorem?

Fanoušci jsou úžasní a pořád jich chodí hodně, i přesto, v jaké jsme pozici. Pro mě je nejdůležitější dotáhnout zápas do úspěšného konce a společně to s nimi oslavit. Cítíme podporu lidí a zároveň víme, že musíme bojovat i za naše město.

 

Sledujete reakce fanoušků třeba na sociálních sítích?

Když jsem byl mladší, tak jsem je sledoval. Teď jsem už v jiném stádiu, pokročil jsem a komentářům nevěnuji žádnou pozornost. Samozřejmě že se najdou lidé, kteří nám nepřejí, ale kdyby to člověk sledoval, tak by se z toho zbláznil. Naštěstí mi fanoušci píšou povzbudivé zprávy, za které jsem neskutečně rád, protože z toho sálá podpora a víra v celý klub.

 

Provozujete i jiné aktivity na stmelení kolektivu?

Nově máme na stadionu pingpongové stoly, což je super, hlavně pro nás brankáře. Právě po posilovně a ledu, kdy se můžeme odreagovat a zahrát si takové mini turnaje. Ale jinak toho času moc není. Všichni se momentálně zaměřujeme hlavně na tréninky a zápasy.


 

Jste spokojený se svými výkony? Zajímáte se o statistiky?

Musím říct, že se hodně řídím podle pocitu. Každou sezónu se snažím o to, abych se zlepšoval a byl lepší než tu minulou. Jsem rád, že už v mladém věku mám příležitost hrát za extraligový tým. Vybudoval jsem si pozici, kdy jsem vyrovnaným spoluhráčem Libora Kašíka a mám důvěru trenérů. Je pro mě důležité, že dostávám více prostoru v bráně.


 

Je něco, co byste chtěl vzkázat fanouškům?

Aby nás i nadále podporovali tak, jak nás podporují, věřili nám a fandili. Aby chodili na zápasy, protože to je pro hráče asi nejvíc, když vidí plný zimák a cítí tu energii. Chci všem moc poděkovat za povzbudivá slova, která mi píšou. Hodně to pro mě znamená a pomáhá mi to udržet správné nastavení hlavy.

 

Autor: Adéla Václavíková

Foto: PSG Berani Zlín