Přejít k hlavnímu obsahu
Strážníci městské policie měli ve Zlíně plné ruce práce s výtržníky

Strážníci městské policie měli ve Zlíně plné ruce práce s výtržníky

Zlín

S přemírou negativní energie si neumělo poradit několik jedinců, se kterými měli v uplynulých dnech co do činění strážníci městské policie ve Zlíně. Výtržníci se nezdráhali ničit cizí majetek, znečišťovat veřejná prostranství nebo dokonce fyzicky napadat ostatní spoluobčany.

 

V sobotu 22. října večer prováděla pěší hlídka Městské policie Zlín kontrolu parku v centru města. Strážníkům přitom neušel velký lomoz, který se šířil z ulice Soudní, jejíž část je uzavřena z důvodu rekonstrukce tržiště. Hlídka následně spatřila skupinku mladíků, která vedla lítý boj s oplocením stavby, nádobami na komunální odpad a dopravním značením.

 

Následně se jim povedlo dopadnout osmnáctiletého muže ze Zlína, který měl na svědomí popelnici a dopravní značení. Dalším ze skupinky se bohužel podařilo vzít do zaječích,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík s tím, že podnapilého výtržníka si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

 

Agresivní sedmačtyřicetiletý muž se pokusil v úterý 25. října po poledni dostat násilím do bytu své matky. V tom mu zabránil domovník, který ho z domu vykázal. Dotyčný se ale nehodlal podřídit a svůj vztek nasměřoval k domovníkovi, na něhož se pokusil zaútočit. Ten jeho útok odvrátil pomocí pepřového spreje a následně na scénu nastoupila přivolaná hlídka městské policie.

 

Strážníci zjistili, že nezvedený syn není schopen kontrolovat své chování, což bylo zapříčiněno hodnotou alkoholu v dechu, která přesáhla 3 promile. Po lékařském vyšetření tak zuřivce odvezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ pokračoval Janík.

 

O den později, ve středu 26. října ráno, vyjížděla hlídka městské policie na konečnou MHD, kde cestující odmítl vystoupit z vozu. Strážníci zjistili, že se jedná o pětatřicetiletého muže, který byl pod vlivem pervitinu.

 

Dotyčný nedokázal pochopit, že v tomto stavu nemá v dopravním prostředku veřejné dopravy co pohledávat a strážníci mu museli v opětovném nastoupení zabránit až s využitím donucovacích prostředků,“ sdělil Pavel Janík s tím, že přestupkové jednání bude mít nyní dohru před správním orgánem.

 

Ukončit potyčku, při níž tekla krev, spěchali strážníci ve středu 2. listopadu večer na náměstí Míru. Strážníci zjistili, že násilný incident se odehrál mezi dvaačtyřicetiletým mužem z okresu Zlín, který napadl o deset let staršího muže ze Zlína. Tomu způsobil krvavé zranění v oblasti hlavy.

 

Hlídka Městské policie Zlín poskytla zraněnému první pomoc a přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Také v tomto případě si šetření konfliktu převzali kolegové z republikové policie,“ zakončil Janík.