Přejít k hlavnímu obsahu
U pondělní vážné nehody na Vsetínsku zasahoval i vrtulník

U pondělní vážné nehody na Vsetínsku zasahoval i vrtulník

Vsetín

K vážné dopravní nehodě došlo včera ráno u obce Ústí na Vsetínsku, kde se srazilo osobní vozidlo s kamionem. Při havárii se zranili oba řidiči, jednoho z nich musel vrtulník transportovat do krajské nemocnice ve Zlíně.

 

Na místo nehody byli ihned vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a Valašského Meziříčí. V době jejich příjezdu byl v osobním autě zaklíněný řidič, který cestoval sám.

 

Aby se hasiči k muži dostali a mohli jej bezpečně vytáhnout z deformovaného vozu, museli odstranit celý levý bok vozidla s využitím hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté za použití rozpěrných válců uvolnili prostor uvnitř kabiny, kde ležel zaklíněný zraněný muž,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Zraněnému muži se po celou dobu vyprošťovaní věnoval profesionální hasič - zdravotník, který si za ním sedl do auta. S pomocí páteřové desky hasiči následně vytáhli muže ven z vraku a položili jej do vakuové matrace.

 

Poté jej přenesli do přivolaného vrtulníku, který přistál nedaleko místa nehody. Zraněný řidič byl vrtulníkem transportován do krajské nemocnice ve Zlíně,“ pokračovala Javoříková.

 

Řidič kamionu při střetu také utrpěl zranění a skončil v péči zdravotnické záchranné služby, která jej převezla do nemocnice ve Vsetíně.

 

Po střetu vozidel došlo u osobního auta k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Taktéž u obou automobilů provedli protipožární opatření. Jakmile to situace dovolila, uklidili hasiči komunikaci od střepů a úlomků,“ dodala mluvčí hasičů.

 

V době zásahu složek integrovaného záchranného systému byl v místě nehody omezen provoz. Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy.