Přejít k hlavnímu obsahu
Laxní chovatel opět nezabezpečil svého mohutného psa. Zuřící zvíře musely zpacifikovat dvě policejní hlídky

Laxní chovatel opět nezabezpečil svého mohutného psa. Zuřící zvíře musely zpacifikovat dvě policejní hlídky

Zlín

Strážníci městské policie měli před pár dny plné ruce práce s agresivním mohutným psem, který se volně pohyboval ve zlínské místní části Jaroslavice, kde obtěžoval jednoho z místních pracovníků. Po příjezdu do útulku musely psa zpacifikovat dvě hlídky za pomoci dvou odchytových tyčí.

 

V úterý 10. ledna krátce před půl druhou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že se u provozovny v Jaroslavicích objevil velký pes, který obtěžoval tamního pracovníka. Tomu se psa podařilo zavřít do haly a poté vytočil linku 156.

 

Strážníci po příjezdu zjistili, že se jedná o fenu středoasijského pasteveckého psa, pro nějž je typická robusní stavba těla, velká síla, odvaha a nedůvěřivost k cizím lidem,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík s tím, že samice dorůstá v kohoutku výšky přes 60 cm a dosahuje hmotnosti kolem 50 kg.

 

Zatímco naložení statného psa do vozidla odchytové služby proběhlo relativně v klidu, poté, co strážníci dorazili do útulku pro zatoulaná zvířata, bylo na problémy zaděláno.

 

Zuřícího psa se podařilo bezpečně vyložit a umístit do kotce až za pomoci další hlídky, přičemž museli strážníci použít odchytové tyče hned dvě,“ pokračoval Janík. O síle zvířete svědčí to, že dokázalo jednu z odchytových tyčí poškodit a ohnout.

 

Protože je znám majitel feny, který není schopen zabezpečit svá zvířata opakovaně, bude věc opětovně oznámena správnímu orgánu jako podezření z přestupku podle zákona na ochranu zvířat proti týrání,“ uzavřel zástupce ředitele městské policie.