Přejít k hlavnímu obsahu
Betlém na náměstí Míru lákal nenechavce. Přesněji mince, které tam kolemjdoucí házeli pro štěstí

Betlém na náměstí Míru lákal nenechavce. Přesněji mince, které tam kolemjdoucí házeli pro štěstí

Zlín

Betlém na náměstí Míru lákal v období svátků nejen návštěvníky, kteří se chtěli pokochat tradičními symboly Vánoc, ale také některé nepřizpůsobivé spoluobčany. Ty však více než sochy boží rodiny a Tří králů zajímaly mince, které tam kolemjdoucí házeli pro štěstí.

 

Pondělní úklid dřevěných prodejních stánků a betléma, které od konce listopadu zdobily zlínské náměstí Míru, udělal na dalších jedenáct měsíců tečku za svátečním programem, který v centru Zlína zpříjemňoval návštěvníkům adventní čas. Městská policie Zlín se v tomto období zaměřovala na všechna místa s vyšší koncentrací osob a úzký střed Zlína samozřejmě nebyl výjimkou.

 

Nepřekvapí, že mezi poměrně časté případy patřily také záchyty nenechavců, kteří se pokoušeli obohatit krádežemi peněz z betléma,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Do oploceného prostoru mezi dřevěné sochy totiž mnozí kolemjdoucí vhazovali mince pro štěstí, které byly následně použity pro charitativní účely.

 

Mezi přistiženými převažovaly většinou sociálně nepřizpůsobivé osoby, s nimiž byla věc vyřešena po vrácení hotovosti domluvou a poučením, kde ve své situaci mohou vyhledat sociální pomoc,“ pokračoval Janík.

 

Poslední taková událost se odehrála ve čtvrtek 5. ledna hodinu a půl po půlnoci, kdy hlídka městské policie přistihla třiatřicetiletého muže z okresu Zlín, který překonal oplocení a pohyboval se mezi sochami.

 

Při následném prověření totožnosti však vyšlo najevo, že jeho osobní údaje figurují v databázi hledaných osob, kdy byl na něj vydán příkaz k zatčení,“ sdělil zástupce ředitele městské policie.

 

Strážníci muže proto předvedli na zlínské obvodní oddělení republikové policie, kde jej předali policistům k dalšímu opatření.