Přejít k hlavnímu obsahu
Zdrogovaný řidič prchal před policejní hlídkou. Zabrala až namířená zbraň

Zdrogovaný řidič prchal před policejní hlídkou. Zabrala až namířená zbraň

Pá 13. 1. 2023 - 12:03 Kroměříž

Se zdrogovaným řidičem měli před několika dny co dočinění policisté v Kroměříži. Muž se snažil před hlídkou uniknout a následně schovat za zaparkovaným vozidlem. Nakonec ale skončil v rukou spravedlnosti.

 

V úterý krátce po desáté hodině večer zastavili policisté Obvodního oddělení Kroměříž na ulici Spáčilova vozidlo Škoda Octavia. Když šla hlídka k autu, řidič se rozjel a začal ujíždět na ulici Obvodová.

 

Policisté mu nadjeli, řidič začal couvat, kdy narazil do dvou zaparkovaných vozidel, která pak vlivem nárazu poškodila další dvě. Po nehodě ze škodovky vysedl a začal utíkat,“ uvedla k případu policejní mluvčí Barbora Balášová.

 

Muž se následně ukryl za zaparkovaným vozidlem. „Hlídka muže pod hrozbou namířené střelné zbraně zadržela. Provedla u něj test na drogy, který byl pozitivní,“ pokračovala Balášová.

 

Lustrací navíc policisté zjistili, že muž má blokaci řidičského oprávnění a je v pátrání. Třicetiletý muž byl v hledáčku kolegů ze Zlína a putoval tedy do tamní policejní cely.

 

V minulosti se dopustil trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ uzavřela policejní mluvčí s tím, že na poškozených vozidlech vznikla škoda za více jak 200 tisíc korun.