Přejít k hlavnímu obsahu
Zdrogovaný řidič prchal před policejní hlídkou. Zabrala až namířená zbraň

Zdrogovaný řidič prchal před policejní hlídkou. Zabrala až namířená zbraň

Kroměříž

Se zdrogovaným řidičem měli před několika dny co dočinění policisté v Kroměříži. Muž se snažil před hlídkou uniknout a následně schovat za zaparkovaným vozidlem. Nakonec ale skončil v rukou spravedlnosti.

 

V úterý krátce po desáté hodině večer zastavili policisté Obvodního oddělení Kroměříž na ulici Spáčilova vozidlo Škoda Octavia. Když šla hlídka k autu, řidič se rozjel a začal ujíždět na ulici Obvodová.

 

Policisté mu nadjeli, řidič začal couvat, kdy narazil do dvou zaparkovaných vozidel, která pak vlivem nárazu poškodila další dvě. Po nehodě ze škodovky vysedl a začal utíkat,“ uvedla k případu policejní mluvčí Barbora Balášová.

 

Muž se následně ukryl za zaparkovaným vozidlem. „Hlídka muže pod hrozbou namířené střelné zbraně zadržela. Provedla u něj test na drogy, který byl pozitivní,“ pokračovala Balášová.

 

Lustrací navíc policisté zjistili, že muž má blokaci řidičského oprávnění a je v pátrání. Třicetiletý muž byl v hledáčku kolegů ze Zlína a putoval tedy do tamní policejní cely.

 

V minulosti se dopustil trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ uzavřela policejní mluvčí s tím, že na poškozených vozidlech vznikla škoda za více jak 200 tisíc korun.