Přejít k hlavnímu obsahu
K nehodě na Vsetínsku musel letět vrtulník. Motorkář je ve vážném stavu

K nehodě na Vsetínsku musel letět vrtulník. Motorkář je ve vážném stavu

Pá 29. 4. 2022 - 12:00 Střítež nad Bečvou

K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne u obce Střítež nad Bečvou na Vsetínsku, kde se srazil osobní automobil s motocyklem. Pro vážně zraněného motorkáře musel přiletět vrtulník.

 

Slunečné počasí vylákalo v odpoledních hodinách ven na silnice i motorkáře. Nehoda však na sebe nenechala dlouho čekat. U obce Střítež nad Bečvou došlo ke střetu osobního automobilu a motocyklu.

 

Na místo byli ihned vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k těžkému zranění motorkáře. Tomu hasiči do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytovali první pomoc.

 

Zranění byla však vážná, proto pro muže přiletěla letecká záchranná služba, která zraněného transportovala do nemocnice v Ostravě,“ pokračovala Javoříková.

 

V osobním vozidle cestovala pouze řidička, která naštěstí vyvázla bez zranění.

 

Příčina a okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR,“ uzavřela Lucie Javoříková.

 

V době zásahu složek Integrovaného záchranného systému byla komunikace obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdné trase.