Přejít k hlavnímu obsahu
Za pestrou kriminální kariéru hrozí mladíkovi až deset let za mřížemi

Za pestrou kriminální kariéru hrozí mladíkovi až deset let za mřížemi

Út 26. 4. 2022 - 09:01 Kroměříž

Policisté z Oddělení obecné kriminality v Kroměříži zahájili v předešlých dnech trestní stíhání mladého muže. Tomu za jeho pestrou kriminální kariéru, která zahrnovala podvody, vydírání, loupeže i ublížení na zdraví, hrozí až deset let za mřížemi.

 

Čtyřiadvacetiletý muž z Kroměřížska přišel o zaměstnání, dostal se do finanční tísně a neměl již prostředky na splácení svých závazků. Svou neutěšenou životní situaci se proto nejdříve rozhodl řešit v rámci rodiny. Zásadní potíže nastaly v průběhu podzimu loňského roku.

 

Půjčoval si od svých nejbližších peníze, které však nevracel. Když už mu blízcí půjčovat nechtěli nebo nemohli, choval se agresivně. Vybíjel si na nich svůj vztek a fyzicky ublížil i své známé,“ přiblížila policejní mluvčí Barbora Balášová a dodala, že finanční hotovost si muž obstarával také vykrádáním automatů bezkontaktních myček, automatů na kávu a potraviny.

 

Rodinní příslušníci se s mladíkem proto přestali stýkat. V březnu tohoto roku mu odhlásili trvalý pobyt s tím, že si nepřejí, aby je navštěvoval.

 

Toto rozhodnutí muž nerespektoval. Své blízké i nadále přes výslovný zákaz osobně kontaktoval v místě jejich bydliště. Při jedné z nevítaných návštěv odcizil platební kartu, kterou několikrát použil. Neúnosnou situaci řešila rodina podáním trestního oznámení,“ pokračovala Balášová.

 

V březnu si muž vyslechl obvinění z trestných činů podvod, vydírání, loupež, ublížení na zdraví, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizí věci a krádež.

 

Svou kriminální kariéru mladík završil začátkem dubna krádeží v prodejně potravin, kde byl pracovníkem bezpečnostní služby přistižen při činu. Po krátkém přetahování o igelitovou tašku mladík s ukradeným zbožím utekl. Následně ho však zadržela policejní hlídka,“ zakončila Barbora Balášová.

 

Muž si vyslechl další obvinění a v současné době je vazebně stíhán. Za mřížemi může strávit až deset let.