Přejít k hlavnímu obsahu
Na rizikové utkání Slovácka s Baníkem si posvítí více než dvě stě policistů

Na rizikové utkání Slovácka s Baníkem si posvítí více než dvě stě policistů

Pá 29. 4. 2022 - 11:08 Uherské Hradiště

Sobotní utkání mezi domácím týmem 1. FC Slovácko a hostujícím Baníkem Ostrava bude ostře sledované nejen fotbalovými fanoušky, ale také veřejnými strážci pořádku. Policie zápas vyhodnotila jako rizikový a nasadí na něj přes dvě stě svých lidí.

 

V sobotu 30. dubna ve čtyři hodiny odpoledne začne na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti nadstavbové utkání mezi týmy 1. FC Slovácko a FC Baník Ostrava. V souvislosti se zápasem, který policie vyhodnotila jako rizikový, připravuje adekvátní bezpečnostní opatření.

 

Abychom zamezili případnému protiprávnímu jednání problémových fanoušků, budeme dohlížet na veřejný pořádek v okolí stadionu, ale i v ulicích města. Budeme monitorovat jak samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, tak i jejich odjezd,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Do bezpečnostního opatření bude nasazena více než stovka policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté i členové antikonfliktního týmu. Nápomocni budou také strážníci Městské policie Uherské Hradiště a pracovníci bezpečnostní agentury a pořadatelské služby.

 

Dopravní policisté se zaměří na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Tímto žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou auty, aby s nimi parkovali na místech k tomu určených a respektovali dopravní značení,“ pokračovala Šabatová.

 

Zároveň důrazně připomínáme, že nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku, je zakázáno,“ zakončila Milena Šabatová.