Přejít k hlavnímu obsahu
Zraněný muž odmítl pomoc ženy. Policisté jej později našli ležet zkrvaveného na zemi

Zraněný muž odmítl pomoc ženy. Policisté jej později našli ležet zkrvaveného na zemi

Čt 28. 4. 2022 - 10:02 Zlín

Velkou dávku duchapřítomnosti projevila žena, která v sobotu 23. dubna projížděla zlínskou místní částí Prštné, kde narazila na zraněného muže. I když dotyčný její pomoc odmítl, žena se rozhodla přivolat policisty a udělala dobře...

 

Když žena v sobotu v podvečer přijížděla do centra města vyzvednout děti, spatřila na chodníku muže, který ležel vedle svého jízdního kola a byl zraněný. Řidička u něj proto zastavila a nabídla mu pomoc, kterou však zjevně podnapilý muž poněkud svérázně odmítl. Žena nejdříve z místa odjela, ale o pár chvil později se přece jen rozhodla vytočit linku 156.

 

Operační důstojník Městské policie Zlín na místo okamžitě vyslal nejbližší motorizovanou hlídku a současně se s oznamovatelkou dohodl, že při návratu zkontaktuje strážníky na místě,“ popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

Hlídka se dostavila během sedmi minut, ale místo muže s kolem nalezla pouze zakrvácený chodník. Zanedlouho se se strážníky zkontaktovala také oznamovatelka, která si vzpomněla, že by se mohlo jednat o místního občana, který bydlí nedaleko.

 

Strážníci proto zamířili k jeho domku, kde jej nalezli na dlažbě dvorku ležícího v poloze s obličejem k zemi. Muž měl krvavé oděrky v obličeji i na rukou a stěžoval si na bolest břicha. Jak sám uvedl, cestou z pohostinství se opíral o svůj bicykl a náhlá ztráta rovnováhy zapříčinila jeho nekoordinovaný pád, při němž se zranil,“ pokračoval Janík.

 

Hlídka městské policie proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a ještě do příjezdu ambulance provedla orientační vyšetření. To prokázalo, že dotyčnému koluje v organizmu na 4 promile alkoholu. Zranění devětačtyřicetiletého muže si nakonec vyžádala převoz zlínské krajské nemocnice.

 

Foto: Městská policie Zlín