Přejít k hlavnímu obsahu
Opilý řidič cestou z diskotéky havaroval. Od nehody se snažil ujet

Opilý řidič cestou z diskotéky havaroval. Od nehody se snažil ujet

Zlín

Pokuta, zákaz řízení a až tři roky za mřížemi hrozí mladému řidiči cizí národnosti, který v sobotu ráno způsobil dopravní nehodu ve Zlíně-Loukách. Po nárazu do oplocení se snažil z místa nehody ujet, policisté ho však záhy zastavili a zjistili, že je ve značně podroušeném stavu.

 

Dvaadvacetiletý cizinec se ve svém vozidle Audi vracel v sobotu po deváté hodině ráno z diskotéky ve Zlíně. Vzhledem k tomu, že v průběhu noci požil velké množství alkoholu, jeho pozornost byla značně snížena.

 

Ve Zlíně-Loukách nezvládl projet zatáčkou a třikrát vyjel z komunikace, nakonec narazil do oplocení firmy, které poškodil. To ho nezastavilo, vycouval a pokračoval v jízdě, aby byl co nejrychleji doma,“ uvedla k případu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Poškozeného vozidla si ale všimli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří řidiče krátce po havárii zastavili. „Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř tři promile alkoholu, nadýchal 2,74 promile. Policistům se přiznal, že při jízdě narazil do oplocení firmy, čehož velice litoval,“ pokračovala Kozumplíková.

 

Dopravní policisté mladému muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Havarované vozidlo poté zajistili pro účely trestního řízení. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což cizinci hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ uzavřela policejní mluvčí.

 

Další okolnosti havárie budou prověřovat zlínští kriminalisté. Škoda na vozidle a oplocení byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.