Přejít k hlavnímu obsahu
Žlutomodrá materiální sbírka: ševci pomáhají lidem z Ukrajiny

Žlutomodrá materiální sbírka: ševci pomáhají lidem z Ukrajiny

Zlín

Také fotbalový Zlín se připojuje ke klubům a organizacím, které chtějí pomoct lidem postiženým válkou na Ukrajině. Vedení prvoligového Fastavu v rámci nadcházejícího domácího utkání s Plzní na Letné chystá materiální i finanční sbírku, nashromážděné věci pak poputují k postiženým lidem v několika vlnách.

 

Akce je určená primárně lidem, kteří prchají z Ukrajiny a útočiště našli právě na Zlínsku.

 

„Chceme k tomu využít mimo jiné i dlouholetou spolupráci s charitativní organizací Korunka Luhačovice prostřednictvím které oslovíme konkrétní rodiny, jednotlivce nebo celé skupiny z Ukrajiny. Část věcí budeme skladovat pro uprchlíky, kteří v nadcházejících dnech zamíří do ubytoven na Zlínsku. V tuto chvíli se očekává příjezd až stovky maminek s dětmi,“ upozorňuje mluvčí prvoligového Fastavu Zlín Zuzana Molková.

 

Organizátoři kromě spřátelené charitativní organizace Korunka pomáhá spojily síly také s partnery klubu, společností Lukrom a Climax. Pozadu nezůstávají ani samotní hráči.

 

„Sběrné místo bude zřízeno na sekretariátu klubu na Tyršově nábřeží ve Zlíně. Věcné dary můžete nosit ve čtvrtek a v pátek vždy od 12.30 do šestnácti hodin,“ informuje Molková.

 

Humanitární pomoc vygraduje v sobotu v rámci utkání 24. kola FORTUNA:LIGY s Viktorií Plzeň.

 

„Před turnikety u hlavní tribuny bude přistaveno sběrné vozidlo a stan s našimi milými dobrovolnicemi a organizací Korunka pomáhá. Toto místo bude v sobotu otevřeno od dvanácti do šestnácti hodin,“ dodává Molková.

 

CO MŮŽETE DAROVAT?

Hygienické potřeby, zubní pasty, kartáčky, mýdla, dezinfekce, léky a zdravotnický materiál, prací prášky, baterie, power banky, mobilní telefony, trvanlivé potraviny, dětské pleny, dětské výživy, karimatky, spacáky, všechny druhy teplých přikrývek, polštáře.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: Fastav Zlín