Zlín uspěl v Edenu proti Slavii, Vsetín přivezl všechny body z Přerova

Hokejisté Zlína zvládli těžkou šichtu v Edenu proti domácí Slavii Praha a po výhře 4:2 vybojovali důležité tři body. Úspěšný byl také Vsetín, který zvítězil na ledě silného Přerova.

Branky hostů zaznamenali na ledě pražské Slavie Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, Pavel Sedláček a Daniel Gazda. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Libor Kašík, který pochytal jednačtyřicet střel soupeře. Berani uspěli v pátém z posledních šesti duelů a na čtvrtý Přerov z devátého místa nyní ztrácejí tři body.

Naopak Slavia se trápí. Z bídy je nevyvedl ani navrátilec Tomáš Šmerha. Pražané hrubě nezvládli úvod utkání, po třinácti minutách ztráceli na Zlín, který nastoupil do utkání po týdenní pauze, už tři góly.

Slávisté se však nevzdali, až do konce bojovali o důležité body. Růžička dokonce v poslední minutě při úspěšné power-play snížil na 3:2, ale Gazda vzápětí trefil prázdnou branku soupeře a završil triumf Moravanů.

Vydařila se nám první třetina, z čehož jsme těžili po celý zápas. Ve druhé třetině to bylo o tom, kdo vstřelí branku. Měli jsme tam spoustu šancí, abychom odskočili na větší brankový rozdíl. Nakonec to zůstalo po čtyřiceti minutách 3:1. Před poslední třetinou jsme věděli, že domácí budou hrát vabank. Snažili jsme se hlídat střední pásmo, zůstat aktivní a čekat na brejkové situace. Až na poslední minutu v power-play jsme to zvládli velmi dobře a radujeme se ze zisku tří bodů,“ uvedl po zápase 1. asistent trenéra PSG Berani Zlín Juraj Jurík.

Hokejisté Vsetína se poprvé od ledna 2019 radují z ligového vítězství na ledě Přerova. Valaši skolili domácí Zubry hlavně díky třem brankám v úvodní části, kdy se postupně střelecky prosadili Hořanský, Berzinš a Štefka. Za domácí snižoval Černý. Na konečných 4:1 pečetil trefou do odkryté přerovské klece v závěru utkání Riku Sihvonen.

Zvládli jsme vstup do zápasu, první třetina byla opravdu dobrá. Odskočili jsme na 3:0 a stejné vedení jsme chtěli i udržet. Bohužel jsme pak dostali gól. Ve druhé třetině se zápas lámal, ubránili jsme tam soupeřovy přesilovky. Druhá třetina byla jinak z naší strany také dobrá. Ve třetí části přišla komplikace v podobě dvou zbytečných faulů, ale závěr zápasu jsme zvládli lépe než v předchozích duelech. Tým si to pohlídal. Dobrý výkon také podal brankář Sachr, bylo tam to maximum,“ uvedl jeden ze vsetínských trenérů Radim Kucharczyk.

Vítěznou premiéru v zelenožlutém dresu prvního týmu prožili mladí obránci Matěj Prčík a vsetínský odchovanec Filip Krajčík.

Další duel čeká Valachy v sobotu doma proti Třebíči. Zlín se ve stejný den utká doma s rezervou Dynama Pardubice.

CHANCE LIGA, 23. kolo -

SLAVIA PRAHA – PSG BERANI ZLÍN 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Hanousek (Růžička), 60. Růžička (Šmerha, Klikorka) -

2. Kubiš (Kindl, Illéš), 8. Honejsek (Kindl, Bartko), 13. Sedláček (Bartko, Zbořil), 60. Gazda (Bukač). Rozhodčí: Čáp, Wagner - Horažďovský, Otáhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1.

Střely na branku: 43:26. Diváci: 805.

HC ZUBR PŘEROV - VHK ROBE VSETÍN 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. R. Černý (Pechanec) – 2. Hořanský (Š. Bláha), 6. Berzinš (Krajčík, Rob), 17. Štefka (Hořanský, Ondračka), 59. Sihvonen. Rozhodčí: Cabák, Rapák – Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1519. Střely na branku: 32:37. Zblokované střely: 10:2. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.