Fotbalistky Slovácka deklasovaly Baník 5:0 a naladily se na středeční mač se Spartou

Uherské Hradiště

Fotbalistky Slovácka přivítaly o víkendu na svém hřišti ostravský Baník, kterému zatím v ligové tabulce patří poslední místo. Zápas 11. kola byl podle očekávání jasně v režii domácích hráček, které do ostravské sítě postupně nasázely pět branek.

Slovácko zažilo s Baníkem fantastický vstup do utkání, když se hned ve čtvrté minutě zápasu prosadila levá obránkyně Kristýna Janků. I když se domácí výběr v dalších minutách dostal do několika šancí, žádná z nich gólem neskončila, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácích.

Po přestávce začaly aktivněji hráčky Baníku, ale po úvodní pětiminutovce převzaly otěže zápasu jasně domácí fotbalistky. Ve velké šanci se nejdříve ocitla Tamara Morávková, ale její střela skončila přibližně metr od branky. Z další akce však už Slovácko skórovalo. Aneta Polášková využila minely hostující brankářky v rozehrávce a uklidila míč do prázdné branky na 2:0.

Stejná hráčka se gólově prosadila také o dalších deset minut později, když využila nahrávky Sabiny Střížové, která vybojovala míč v šestnáctce. Posledně jmenovaná útočnice Slovácka se na gólovou listinu zapsala v osmasedmdesáté minutě, když vyslala technickou střelu levačkou do šibenice.

Při svém gólu jsem si míč vedla na branku, zasekla jsem si jej na levačku, vystřelila a padlo to do šibenice, takže jsem ráda,“ přiblížila útočnice Slovácka Sabina Střížová.

V závěru zápasu se z gólu ještě radovala Tamara Morávková, která technickou střelou překonala hostující gólmanku a pečetila na konečných 5:0.

Sice jsme vyhráli, ale já moc spokojený nejsem, protože si myslím, že finální fázi neřešíme dobře. Máme situace ve vápně nebo kolem vápna třeba čtyři na tři nebo tři na dvě a my jich strašně málo vyřešíme dobře. Tyto situace jsme celých čtrnáct dnů tvrdě trénovali, přesto je to stále naše velmi slabá stránka. Za vítězství jsme rádi, výsledek byl jasný, ale víme, na čem máme pracovat, protože je to dlouhodobý problém, který se bohužel nelepší,“ uvedl po zápase trenér Slovácka Petr Vlachovský.

K poslednímu zápasu před zimní přestávkou nastoupí fotbalistky Slovácka ve středu 23. listopadu na hřišti pražské Sparty, která je v tabulce na druhém místě tři body právě před Slováckem.

1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava 5:0

Branky: 4' Janků Kristýna, 57' Polášková Aneta, 68' Polášková Aneta, 78' Střížová Sabina, 83' Morávková Tamara

Sestava Slovácka: Růžičková - Trčková (46' Pěčková), Sedláčková (K)(46' Ohlídalová), Bláhová, Janků (46' Valášková) - Bielikova, Krejčířová, Jonášová - Bayerová (46' Morávková), Polášková (70' Waltrová), Střížová