Fotbalisté Zlína na úvod Tipsport ligy podlehli Brnu, trenér zkoušel mladíky

Fotbalisté Zlína si po nevydařeném ligovém podzimu nezvedli náladu ani v zimní Tipsport lize. Ševci, které vedl dočasný kouč Vít Vrtělka, v úvodním ze tří přípravných zápasů podlehli na Vršavě brněnské Zbrojovce 0:2. Výhru hostů brankami zařídili Hladík s Nečasem.

Výsledek je pro nás sice nepříznivý, ale zápas v této fázi sezony pro nás určitě splnil svůj účel. Bylo to zajímavé utkání, které na rozdíl od ligy nebylo svázané taktikou, takže diváci viděli na obou stranách spoustu šancí i pohledných akcí. Soupeř byl produktivnější. Na rozdíl od nás své dvě šance proměnil, proto vyhrál,“ uvedl kouč týmu FC Trinity Vít Vrtělka.

Moravští rivalové šli do utkání ve výrazně obměněných sestavách. Brno nechalo doma klíčové borce Ševčíka s Řezníčkem, kouč Dostálek šetřil i další mazáky. Stejně na tom byl i Zlín, který v úterním duelu protočil dvě jedenáctky a premiéru v prvním týmu si odbyli i čtyři dorostenci.

Hráči absolvovali dopoledne trénink, my jsme prioritně chtěli vidět mladé kluky z juniorky a devatenáctky,“ vysvětluje Vrtělka.

Do zápasu nezasáhli Rakovan, Procházka, Fillo, Hlinka, Fantiš, Hrubý, Čanturišvili, Jawo a Simerský, Kolář si plní reprezentační povinnosti a mimo hru zůstávají marodi Hloušek, Tkáč či Cedidla.

V základní sestavě Zlína se tak objevili Kulíšek s Jurou a Hellebrandem, na hrotu byl Kovinič. Po přestávce si připsali debut mezi ligovými muži Polášek, Bužek, Hamalčík či Švach.

Viděli jsme hráče, které jsme vidět chtěli. Samozřejmě je pak potřeba se bavit o konkrétních jménech. Každý z nich sice odehrál jenom jeden poločas, přesto kluci ukázali, že stojí za zvážení je minimálně do zimní přípravy zapojit,“ míní Vrtělka. „Pro ně je dobře, že s námi absolvují tento meziblok a v kabině se otrkají, alespoň si přivyknou vyššímu tempu, což je pro ně plus,“ doplňuje.

Mladíci proti Brnu rozhodně nezklamali, porážce ale nakonec neunikli.

Další duel Tipsport ligy sehrají zlínští fotbalisté v pátek v Trenčíně, kalendářní rok 2022 zakončí o týden později na hřišti v Senci, kde se postaví třetímu celku slovenské ligy – Spartaku Trnava.

Tipsport liga, skupina A:

FC TRINITY ZLÍN – FC ZBROJOVKA BRNO 0:2 (0:1), hráno na Vršavě

Branky: 33. Hladík, 56. Nečas
Rozhodčí: Volek – Paták, Pochylý
Bez žlutých karet
Diváci: 73
Zlín 1. poločas: Dostál – Reiter, Didiba, Jura, Bartošák – Vukadinovič, Kulíšek, Janetzký, Hellebrand, Dramé – Kovinič.

Zlín 2. poločas: Dostál – Polášek, Didiba, Němeček, Jura – Hamalčík, Bužek, Hrdlička, Švach, Číž – Silný. Trenér: Vrtělka.
Brno: Hrubý – Hlavica, Šterba, Divíšek – Nečas, Texl (65. Endl), Blecha, Granečný (79. Vantuch) – Přichystal (65. Holásek), Hladík, Alli (65. Hlucháň). Trenér: Dostálek.