Přejít k hlavnímu obsahu
Zlín rozjeté Vary nezastavil, hattrickem se blýskl šestnáctiletý Veselý

Zlín

Případnou tříbodovou výhrou v nedělním domácím duelu s Karlovými Vary si mohli zajistit postup do finále, jenomže se stal přesný opak. Sledge hokejisté Zlína se Žraloky nezachytili začátek zápasu, ve 12. minutě prohrávali 0:3 a nakonec padli 3:6. Hattrickem se pod výhrou Západočechů podepsala šestnáctiletá hvězdička Filip Veselý, jehož celek zvítězil pošesté v řadě.

„Ve Varech jsme rychle vedli 3:0 my, dnes zase soupeř. Těžko se vracelo do zápasu, Vary hrály to, co potřebovaly, je to kvalitní tým. Měli jsme střídání, kdy jsme dali tři tyčky, to jsou těžké momenty. V defenzivě jsme udělali chyby a i když ve třetí třetině už se hrálo jen u soupeře v pásmu, ztrátu jsme dohnat nedokázali. Vary zaslouženě vyhrály,“ zhodnotil zápas zlínský kouč Tomáš Sedláček.

Boj o dvě finálové příčky se tak velmi dramaticky zamotal, první Zlín má 18 bodů, Vary jsou o bod zpět a třetí Havířov má ztrátu na čelo tři body. Všechny tři týmy mají dvě utkání do konce základní části. Tu Zlín zakončí 8. ledna právě na ledě Havířova, zatím v neurčitém termínu ještě čeká Lappáky domácí dohrávka se Spartou.

Zlín - Karlovy Vary 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Korman (Joppa, Z. Hábl), 26. Joppa (Z. Hábl, Ferenčík), 37. Z. Hábl (D. Hábl) – 2. Veselý (Sedláček), 11. Geier, 12. Geier (Veselý, Zelinka), 21. Sedláček (Geier, Zelinka), 25. Veselý, 45. Veselý. Rozhodčí: Šiška, Pröschl. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Střely na branku: 21:16 (5:6, 10:5, 6:5). Vhazování: 15:20. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:6.

Zlín: Matoušek - Ferenčík, Z. Hábl, T. Mach - Korman, Joppa, Palát, Turic, D. Hábl

Karlovy Vary: B. Mach - Zelinka, Haas, Wágner - Veselý, Kovařík, Geier, Sedláček, Karafiát

Autor: Michal Konečný