Ševci na Stínadlech ztratili vedení, vysoko prohráli

Tenhle krátký výpadek je stál lepší výsledek a hlavně body. Fotbalisté Zlína v sobotním zápase na hřišti posledních Teplic po gólu záložníka Roberta Hrubého od 57. minuty vedli 1:0, ale skláři v rozmezí od 61. až 68. minuty brankami Fortelného, Shejbala a Mareše výsledek bleskově otočili a i díky trefě Trubače z nastaveného času výrazně oslabené ševce zdolali 4:1.

Severočeši se tak dočkali prvního bodového zisku pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem a triumfem nad Fastavem přerušili sérii sedmi porážek. Zlín naopak nezvítězil na venkovním hřišti popáté za sebou a zůstává dvanáctý.

Hostující trenér Jan Jelínek ztrátu těžce kousal. Utkání nám nesedlo. Byl to náš nejslabší výkon. Jsem strašně naštvaný, protože jsme neplnili, co normálně plníme,“ prohlásil zlínský kouč.

Duel na Stínadlech začal s dvacetiminutovým zpožděním. Důvodem byla úprava hrací plochy po vydatném sněžení. Hosté přijeli na sever Čech bez vykartovaných Procházky, Čantušiviliho a Poznara, scházel i Matejov, takže trenér Fastavu Jelínek musel po povedeném zápase s Baníkem nasadit hned čtyři nové hráče. Od první minuty nastoupili Simerský, Fantiš, Reiter a Janetzký.

"I když jsme měli absence v sestavě, měli jsme se s tím poprat lépe. Změny v sestavě nejsou o tom, že bychom si nedokázali přihrát na dva metry a plnit taktické pokyny. V našem výkonu jsem v té desetiminutovce viděl bojácnost a paniku. To si musíme rozebrat. Byly tam slabé individuální výkony a celkově jsem neviděl ani ten týmový výkon," uvedl Jelínek.

Jeho tým má nyní před sebou závěrečný domácí zápas letošního roku, když v sobotu na Letné vyzve rovněž namočenou Karvinou.

FORTUNA:LIGA, 17. kolo
FK Teplice - Fastav Zlín 4:1 (0:0)
Branky: 61. Fortelný, 65. Shejbal, 68. Mareš, 90.+3 Trubač - 57. Hrubý. Rozhodčí: Dalibor Černý - Caletka, Dobrovolný - Petřík (video). ŽK: Fortelný - Cedidla. Diváci: 540 (omezený počet).

Teplice: Grigar - Hyčka, Knapík, Chlumecký, Shejbal, Vondrášek - Jukl, Trubač, Fortelný (90. Kodad) - Rezek (59. Ledecký), Mareš (84. Krunert). Trenér: Jarošík.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Vraštil, Simerský, Fantiš (78. Nečas) - Tkáč (46. Hlinka), Conde - Dramé (50. Hrdlička), Hrubý (78. Bobčík), Reiter (84. Fillo) - Janetzký. Trenér: Jelínek.