Berani nedokázali na Spartu navázat, doma prohráli s Pardubicemi

V pátek večer zaskočili favorizovanou Spartu, na rovněž silné Pardubice si ale v domácím prostředí nepřišli. Hokejisté Zlína prohráli ve 30. kole extraligy 1:4 a v tabulce zůstali s osmibodovým odstupem na Kladno poslední. Nedělní duel dvěma góly rozhodl hostující útočník Ondřej Rohlík. Jedinou branku Beranů zaznamenal v úvodu třetí třetiny Pavel Kubiš.

Zápas rozhodla naše velmi špatná hra v přesilovce, kde místo abychom si pomohli, tak jsme inkasovali. To byl zlomový moment,“ míní zlínský trenér Luboš Jenáček. „Pardubice, které mají velmi kvalitní ofenzivní tým, hru poté kontrolovaly. Hrály dobře do defenzivy, za stavu 0:3 už se těžko takový zápas otáčí. Situace je kritická tak, jak je to od prvního kola. Musíme druhou půlku základní části odehrát lépe, to je jasné,“ ví Jenáček.

Dynamo šlo do vedení přesilovkovým gólem v 17. minutě, druhou branku přidalo ve vlastním oslabení.

Zlínu se nedařily přesilové hry a rovněž vázla koncovka. Východočeši hráli v pohodě, kterou demonstrovaly dalšími dvěma trefami.

Berani sice díky trefě Kubiše na chvíli ožili, ale na zvrat neměli.

Trvalo nám deset minut, než jsme se do zápasu dostali. Zlín byl zprvu aktivnější, pak už se to ale srovnalo. Rozhodující byla druhá třetina, hráli jsme ji dobře, drželi jsme se na puku, měli jsme šance a dali jsme gól v oslabení. Ve třetí třetině jsme udělali nějaké chyby, jinak jsme ale měli zápas celkem pod kontrolou,“ zhodnotil duel pardubický trenér Richard Král.

Hokejisté Zlína sehrají další duel v pátek 10. prosince doma s Litvínovem.

PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Kubiš (P. Sedláček, Köhler) - 17. Camara (Cienciala, A. Musil), 28. Rohlík (Anděl, J. Mikuš), 38. Rohlík (Paulovič, J. Zdráhal), 57. Nakládal (Říčka, Blümel). Rozhodčí: Pešina, Obadal - Lederer, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek, M. Novotný, Ferenc - Okál, Honejsek, Mallet - Köhler, P. Sedláček, Kubiš - Michasenok, Hejcman, Zabusovs - Fryšara, R. Veselý, Vopelka. Trenér: Jenáček.

Pardubice: Klouček - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, A. Musil, R. Kousal - Hecl, Cienciala, Říčka - Rohlík, Anděl, Pochobradský. Trenér: R. Král.