Přejít k hlavnímu obsahu
V pátek dopoledne odstartuje na Vršavě Silvestrovský běh

V pátek dopoledne odstartuje na Vršavě Silvestrovský běh

Zlín

Celoroční běžecký seriál Běhy Zlín pokračuje v pátek 31. prosince oblíbeným Silvestrovským během. Do závodu se můžete registrovat on-line do čtvrtka nebo přímo na místě v den běhu.

 

V pořadí 10. Silvestrovský běh pořádá triatlonový klub Titan Trilife Zlín. Deset kilometrů dlouhý hlavní závod i pětikilometrový závod se poběží po asfaltové cyklostezce směrem do Kostelce a zpět. Start je vedle tenisového areálu na zlínské Vršavě v 11 hodin. Prezentace začíná v tenisové hale v 9.30 hodin.

 

Vypsány jsou čtyři kategorie mužů a tři kategorie žen. Od 12.15 hodin může na zkrácených tratích poměřit své síly rovněž mládež a dětské kategorie. Vyhlášení výsledků se uskuteční bezprostředně po hlavním závodu,“ zve jeden z pořadatelů Daniel Tkáč na sportovní rozloučení se starým rokem ve Zlíně.

 

V loňském roce se zlínský Silvestrovský běh kvůli koronaviru neuskutečnil. Posledním mužským vítězem je Tomáš Navrátil z Atletického klubu Kroměříž, který v roce 2019 vybojoval první příčku v čase 31:59. Právě Navrátil opanoval všech posledních pět ročníků tohoto závodu. Mezi ženami před dvěma lety dominovala reprezentantka pořádajícího klubu Titan Trilife Zlín Tereza Svobodová, která se prezentovala časem 38:23.

 

Startovné při online registraci je do 30. prosince 150 Kč. Při platbě na místě v den závodu 250 Kč. Mládež do 18 let zaplatí do 30. prosince 50 Kč, v den závodu 100 Kč. V ceně startovného je také teplý ionťák, čaj a polévka po závodu.