Přejít k hlavnímu obsahu
Úžasná a udivující částka. Fotbalová benefice vynesla 400 tisíc korun

Úžasná a udivující částka. Fotbalová benefice vynesla 400 tisíc korun

St 29. 12. 2021 - 11:03 Otrokovice

Klobouk dolů, na hlavu a zase dolů. Organizátoři otrokovického benefičního fotbalového utkání mezi Výběrem kraje a Baťovem 1930 dokázali vybrat pro dvě nemocné děti potýkající se s vážnými zdravotními problémy pro zlepšení komfortu jejich léčby úžasnou částku 400 000 korun.

 

Zápas měl v hezkém areálu na Baťově „pěkně“ zimní kulisu, po celou dobu sněžilo a sněžilo, zima opravdu, jak má být. Což vůbec neodradilo fotbalisty a vzhledem k podmínkám byla potěšující i značná účast diváků.

 

Ti viděli na bílém trávníku velice pohledný zápas a jevy ne tak často vídané. Branku krajského výběru hájil ostrostřelec zlínského Fastavu Tomáš Poznar, před ním se to jen hemžilo známými fotbalovými tvářemi současnosti i minulosti, k vidění v akci byl třeba reprezentant Michal Sadílek a v poli si to se sněhem i kvalitním soupeřem – lídrem krajského přeboru – rozdávali třeba brankáři Jan Šiška či Stanislav Dostál.

 

Výběr kraje nakonec zvítězil 5:4, což historie sice zaznamená, ale daleko více potěšila výše vybrané částky.

 

„Pro mne opravdu veliké a milé vánoční překvapení. Jde o výtěžek z finančních darů sponzorů, dražby dresů, tomboly i příspěvků fanoušků. Všem velikánský dík, celou částku rozdělíme mezi rodiny Arianky a Oliverka a budeme jim nadále v jejich boji o zdraví držet pěsti,“ sdílel po utkání nadšení hlavní organizátor Jakub Jugas, v současnosti hráč polské Cracovie Krakov.

 

Pro zajímavost, benefice byla letos dvakrát, loni se v klasickém vánočním čase konat nemohla, ale páni fotbalisté ji uskutečnili 9. června.

 

Autor: Jan Čada