Berani urvali ve Vítkovicích výhru v prodloužení a přiblížili se Kladnu na tři body

Stále zůstávají poslední, ale pohled na extraligovou tabulku už je tolik neděsí. Ve Zlíně bude o Vánocích o něco veseleji. Berani totiž ve 34. kole zvítězili ve Vítkovicích 2:1 v prodloužení a předposlednímu Kladnu se přiblížili už na rozdíl tří bodů. Triumf hostů vystřelil v čase 64:35 obránce Daniel Gazda. Produktivní bek svým devátým gólem sezony využil přesilovku a zlomil odpor rivala ze Slezska.

Snažili jsme se hrát co nejvíc z obrany, držet stav 0:0. To se nám podařilo a pro vývoj utkání to bylo asi rozhodující. Pak se nám podařilo z brejku dát gól a snažili jsme se dobře bránit. Měli jsme nějaké možnosti na odskočení, ale to měl i soupeř. Musím pochválit tým za bojovnost a obětavost. Výborně nás podržet brankář Kašík,“ uvedl zlínský trenér Luboš Jenáček.

Pevný základ vánočnímu dárku pro všechny příznivce Beranů dalo 34 zákroků brankáře Libora Kašíka, klíčového muže střetnutí. Přes reprezentační pauzu jsme makali, chtěli jsme navázat na minulou přestávku, která nám prospěla. První zápas se nám nepovedl, o to víc jsme se dnes chtěli soustředit na začátek a celý zápas, abychom se prezentovali hrou jako před pauzou. Celkem se nám to dařilo, kluci bojovali, předvedli neskutečné nasazení hned od začátku. Vítkovice měly občas tlak, společně s týmem jsme to však dokázali ustát,“ uvedla opora Zlína. „Myslím si, že kolikrát jsme měli štěstí, ale někdy i smůlu, třeba vyrovnávací branku jsem viděl jako vysokou hůl. Když to shrnu kolem, dva body jsou zlaté. Soupeř nad námi prohrál, takže jsme se zase o něco dotáhli. Jsem za to hodně šťastný," vyznal se Kašík.

Zlín proti Vítkovicím uspěl po pěti porážkách ve vzájemných duelech za sebou.

Na tom zápasu jen marně hledám pozitiva, snad jen ten vyrovnávací gól, když bylo pět minut do konce zápasu. Od začátku z naší strany slabý výkon. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat, že bychom my měli být ti, kteří převezmou utkání do své moci. Buďme nakonec ještě rádi za ten bod, výkon byl absolutně neslučitelný s tím, co jsme předváděli poslední dobou. To nás neomlouvá, že jsme měli deset dní přestávku a neměli ten zápasový rytmus. Hráči k tomu nepřistoupili dobře a takový výkon absolutně nechceme v dalších zápasech vidět," zlobil se domácí kouč Miloš Holaň.

Hokejisté Zlína další zápas sehrají na druhý svátek vánoční doma s Hradcem Králové, začátek je v 15.30.

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 55. L. Krenželok (Marosz, J. Hruška) - 29. Kubiš (Mallet, Ferenc), 65. Gazda (Mamčics). Rozhodčí: Obadal, Pražák - Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Vítkovice: Stezka - R. Polák, Solovjov, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář, Koch, Plášil - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - M. Kalus, Lindberg, R. Bondra - Roberts Bukarts, Marosz, Dej - Fridrich, Flick, Chlán. Trenér: Holaň.

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Honejsek, Kubiš - Michasjonok, R. Veselý, Zabusovs - Vopelka, P. Sedláček, Frömel - Fryšara, Karafiát, Flynn. Trenér: Jenáček.