Přejít k hlavnímu obsahu
Umělecká výmalba na zastávce MHD na Jižních Svazích dlouho nevydržela. Ihned ji poničili místní výrostci

Umělecká výmalba na zastávce MHD na Jižních Svazích dlouho nevydržela. Ihned ji poničili místní výrostci

Zlín

Ještě než stačil streetartový umělec Michal Filák dokončit své graffiti na zastávce MHD Česká na Jižních Svazích, už mu jeho dílo fixami poškodili místní výrostci. Na lokalitu si teď proto posvítí městská policie.

 

Zkrášlení a revitalizace nevzhledné zastávky bylo součástí vítězných projektů participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. Kvůli působení převážně nezletilých spoluobčanů je však realizace podobných projektů podle zlínské radnice těžkým úkolem.

 

Vzhledem ke škodě zvažujeme také trestní oznámení. Kromě zvýšené pozornosti strážníků jsme požádali o součinnost také Policii ČR a prosíme i spoluobčany, aby nebyli lhostejní k ničení čerstvě opravených ploch,“ uvedla radní Jana Bazelová.

 

Podle Městské policie Zlín se v tomto případě nejedná o přestupek, ale o trestný čin ze skutkové podstaty. Policisté v lokalitě přijali speciální opatření, která nebudeme z taktických důvodů prozrazovat,“ sdělil referent vnějších vztahů zlínské radnice Lukáš Fabián.

 

Zastávka MHD „Česká“ však není jediná, na které se výrostci vyřádili. Podobný osud měla například pracovna v Univerzitním parku i nově instalované stolní hry v Centrálním parku.