Přejít k hlavnímu obsahu
Nezletilý chlapec vjel ve Zlíně pod kola trolejbusu. Je těžce zraněn

Nezletilý chlapec vjel ve Zlíně pod kola trolejbusu. Je těžce zraněn

Zlín

Zlínští kriminalisté prověřují od úterního večera vážnou dopravní nehodu, ke které došlo na ulici Pančava. Při ní se těžce zranil nezletilý cyklista, který vjel pod kola trolejbusu.

 

V úterý o půl šesté večer jeli tři nezletilí chlapci na jízdních kolech ve Zlíně v místní části Příluky. Jeden z nich při jízdě zřejmě nebyl dostatečně pozorný a při vyjíždění z ulice Boněcko I na ulici Pančava vjel pod zadní kola trolejbusu, který směřoval od centra Zlína na Příluky.

 

I přes okamžité zastavení trolejbusu nemohl řidič zabránit těžkému zranění chlapce,“ uvedla k nehodě policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Zraněného cyklistu záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Brně. „Chlapec neměl při jízdě na jízdním kole nasazenou přilbu. Přilbu neměli ani jeho dva kamarádi,“ upřesnila tisková mluvčí.

 

V souvislosti s touto dopravní nehodou policisté apelují na rodiče, aby své děti poučili o bezpečné jízdě na jízdním kole.

 

Použití přilby při jízdě je povinné do 18 let, přilba může zachránit život. Pokud jede více kamarádů, vždy by měli jet za sebou, nikdy vedle sebe. Důležitá je znalost základních dopravních značek: Stůj, dej přednost v jízdě, Zákaz vjezdu atd. Jízdní kolo musí mít základní reflexní prvky, stejně tak oblečení cyklisty, aby ho bylo vidět,“ vyjmenovala pravidla Kozumplíková.