Přejít k hlavnímu obsahu
Nechávat cennosti v uzamčeném vozidle se nevyplácí

Nechávat cennosti v uzamčeném vozidle se nevyplácí

Zlín

O tom, že nechávat cennosti na sedadle uzamčeného vozidla, je velké riziko, by mohl vyprávět dvaačtyřicetiletý muž ze Zlína, který v neděli zaparkoval vůz na odlehlém místě a šel si zaběhat. Po návratu zjistil, že mu z auta někdo odcizil peněženku s veškerými doklady, penězi a platebními kartami.

 

V neděli odpoledne přijel muž na parkoviště u lesa ve Zlíně na Příluku poblíž Štákových Pasek. Zaparkoval vozidlo, v úložném prostoru ve dveřích řidiče nechal odloženou koženou peněženku a šel si zaběhat.

 

Když se asi po osmdesáti minutách vrátil, zjistil, že někdo rozbil přední okno u řidiče a z úložného prostoru odcizil jeho peněženku. „V peněžence bylo 300 korun, škoda, která vznikla poškozením okna, prozatím nebyla vyčíslena,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Kriminalistický technik odebral stopy, zlínští policisté přivolali na místo krádeže i speciálně vycvičeného služebního psa,“ pokračovala Kozumplíková.

 

Za krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.