Přejít k hlavnímu obsahu
Perná sobota zlínských strážníků: muž po infarktu v kolejišti a epileptický záchvat za volantem

Perná sobota zlínských strážníků: muž po infarktu v kolejišti a epileptický záchvat za volantem

Zlín

Hned u dvou dopravních událostí zasahovali v sobotu 23. července strážníci Městské policie Zlín. V jednom případě pomohli s velkou pravděpodobností předejít železničnímu neštěstí.

 

V sobotu ráno prováděli strážníci městské policie kontrolu ulice Hornomlýnská. Při ní si všimli, že v místě, které je využíváno jako přechod přes železniční trať, přechází starší muž. Když po chvíli spatřili, že je na nedalekém železničním přejezdu v činnosti zabezpečovací zařízení a muž se stále nachází v kolejišti, spěchali rychle zpět.

 

Šedesátiletému muži se zdravotní indispozicí poté pomohli mimo železniční trať, po které se již přibližoval motorový osobní vlak ve směru na Vizovice,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

Strojvedoucí pohotově reagoval na nastalou situaci a soupravu ubrzdil natolik, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti, zastavit mimo zastávku ale nakonec nemusel.

 

Hlídka Městské policie Zlín pak od muže zjistila, že má po prodělané mozkové příhodě problémy s mobilitou, ale z místa již dokázal samostatně odejít ke svému bydlišti,“ pokračoval Janík s tím, že strážníci o události vyrozuměli také jeho příbuzné, kteří se o něj postarají.

 

Čtvrt hodiny po druhé odpolední pak přijalo stálé operační centrum městské policie oznámení o řidiči, který měl na frekventované křižovatce na sídlišti Jižní Svahy zkolabovat během jízdy a vyjet mimo silnici.

 

Strážníci následně zjistili, že dvaatřicetiletý řidič pravděpodobně prodělal epileptický záchvat, při němž nebyl schopen ovládat své vozidlo, které poté přejelo chodník a zastavilo se až na trávě u blízké restaurace,“ sdělil Pavel Janík.

 

Muže se dále ujali zdravotničtí záchranáři a šetření dopravní nehody nyní provádí zlínský Dopravní inspektorát Policie ČR.