Přejít k hlavnímu obsahu
Pracovní náplň zlínských strážníků: napadení kvůli odpadu, sousedská nevraživost a domnělý poměr

Pracovní náplň zlínských strážníků: napadení kvůli odpadu, sousedská nevraživost a domnělý poměr

Zlín

Zdá se, že horké letní počasí má negativní vliv na mezilidské vztahy. Strážníci zlínské městské policie totiž museli v uplynulých dnech řešit hned několik případů narušení občanského soužití.

 

Ve čtvrtek 14. července byla hlídka Městské policie Zlín přivolána k bytovému domu na sídlišti Jižní Svahy, kde došlo k napadení.

 

Po příjezdu strážníci zjistili, že poškozeným je dvaačtyřicetiletý místní muž, který napomenul jiného, když tento vhazoval do kontejneru na běžný domovní odpad pneumatiky od osobního automobilu i s jejich kovovými disky. Na to měl čtyřiapadesátiletý muž zareagovat tak, že jej udeřil klíčem na provázku do obličeje a poté z místa odešel,“ přiblížil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

Zlínští strážníci následně kontaktovali v místě bydliště podezřelého, který uvedl, že chtěl pneumatiky původně odložit mimo kontejner tak, aby si je mohl někdo vzít.

 

Když došlo ke konfliktu, měl být údajně on tím napadeným, ale odmítl v šetření tohoto tvrzení dále spolupracovat. Pneumatiky i s disky následně z kontejneru vytáhl a naložil zpět do svého automobilu,“ pokračoval Janík a dodal, že případ bude mít dohru před správním orgánem.

 

O dva dny později v podvečer řešila hlídka z okrsku Jižní Svahy incident mezi teprve čtrnáctiletými mladíky, mezi nimiž mělo dojít v Centrálním parku k potyčce.

 

V tomto případě strážníci zjistili, že nedošlo na pěsti, ale jen k verbálním útokům, které pramení z jejich vzájemné antipatie. Po zklidnění situace a objasnění možné protiprávnosti takového jednání oba přislíbili, že již nebudou v podobném chování pokračovat,“ sdělil zástupce ředitele městské policie.

 

V pondělí 18. července večer se na tísňovou linku 156 obrátila sedmnáctiletá slečna, kterou měla v centru Zlína bezdůvodně napadnout jiná žena. Jak následně strážníci zjistili, skupina tří dívek seděla na veřejných lavičkách na náměstí, kde si povídaly.

 

Poblíž se nacházela jiná skupina osob, z níž se po chvíli oddělila neznámá žena a oznamovatelku napadla dvěma údery pěstí do obličeje. Přitom jí naštěstí nezpůsobila žádné zranění,“ uvedl Janík.

 

Strážníci zkontaktovali označenou útočnici, kterou byla osmadvacetiletá žena ze Zlína, hlídce dobře známá z předchozích zákroků.

 

Ta ve stavu 1,5 promile alkoholu v dechu nabyla přesvědčená, že napadená dívka měla poměr s jejím přítelem, a tak si to s ní šla vyřídit. Vzhledem k tomu, že se v případě agresorky jednalo o opakovaný incident, byla věc konzultována s republikovou policií,“ uzavřel Pavel Janík.

 

Po posouzení všech okolností bylo protiprávní jednání kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití a bude mít dohru před správním orgánem.