Přejít k hlavnímu obsahu
Obránce Gazda na čas opouští zlínské Berany. Bude hrát extraligu v Budějovicích

Obránce Gazda na čas opouští zlínské Berany. Bude hrát extraligu v Budějovicích

Zlín

Hokejový klub PSG Berani Zlín se loučí s jedním ze svých obránců, ale jen na měsíc. Pětadvacetiletý Daniel Gazda bude až do Vánoc hostovat v extraligovém týmu HC Motor České Budějovice, opačným směrem naopak míří urostlý obránce Ondřej Kachyňa.

 

Vedení klubu tak plní Gazdovi slib, že opora zadních řad začne sezonu ve Zlíně a podle vývoje v první lize dostane během sezony příležitost nastupovat v extralize.

 

Jedná se o součást dohody, která řešila hráčovo setrvání v klubu po sestupu z extraligy. Víme, že ambice Daniela jsou vyšší, než hrát v první lize. Má motivaci se výkonnostně nadále posunout, proto vznikla na jaře ústní dohoda, že na měsíc odejde do extraligy. S ohledem na špatný start týmu do sezony jsme tohle rozhodnutí oddalovali a nakonec vyústila celá záležitost i s ohledem na nabídky na hráčském trhu k výměně s Českými Budějovicemi,“ řekl jednatel a generální manažer PSG Berani Zlín Jiří Marušák.

 

Gazda odehrál v letošní sezoně 21 zápasů s bilancí 14 kanadských bodů za 6 gólů a 8 asistencí. V hodnocení produktivity beků mu patří třetí místo. Klub řešil Gazdovo angažmá v extralize formou hráčské výměny, nakonec padla volba na klub z jihu Čech.

 

Jsem rád, že klub dodržel dohodu a umožnil mi zase zkusit extraligu. Věřím, že mi to pomůže zvýšit výkonnost před druhou důležitou půlkou sezony a pomohu tak i Zlínu,“ uvedl Daniel Gazda. 

 

Z jihu Čech přijde do Baťova města čtyřiadvacetiletý obránce Ondřej Kachyňa. V extralize má na svém kontě během letošní sezony v dresu Motoru celkem 17 zápasů s bilancí 1 asistence. Během podzimu čtyřikrát nastoupil v první lize i za prvoligovou Jihlavu, odkud právě v létě zamířil do Českých Budějovic.

 

Autor: Michal Konečný

Foto PSG Berani Zlín