Přejít k hlavnímu obsahu
Na silnicích Zlínského kraje loni zemřelo 29 osob. Celkový počet nehod oproti předchozímu roku výrazně vzrostl

Na silnicích Zlínského kraje loni zemřelo 29 osob. Celkový počet nehod oproti předchozímu roku výrazně vzrostl

Ne 22. 1. 2023 - 08:03 Zlín

Statistiky dopravní nehodovosti ve Zlínském kraji za loňský rok jsou zase o něco horší než v předchozích letech. V roce 2022 stoupl nejen celkový počet dopravních nehod, ale i počet usmrcených osob. Mezi nimi výrazně převažují muži.

 

V loňském roce šetřila Policie České republiky ve Zlínském kraji celkem 4911 dopravních nehod, což je ve srovnání s rokem 2021 nárůst o 392 nehod. Negativní byl také počet usmrcených osob.

 

Vloni na silnicích našeho kraje zemřelo 29 osob, což je o 3 více než v roce 2021. Mírně vyšší byl i počet těžce zraněných. Celkem to bylo 75 těžce poraněných osob, a to je o 2 lidi více než o rok dříve,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

Lehké zranění utrpělo celkem 1332 účastníků dopravních nehod, což je o 157 poraněných více než v roce 2021. Za rok 2022 policisté evidují 246 nehod s účastí řidičů pod vlivem alkoholu, což je o 4 případy více než v roce minulém.

 


Celkem 9 lidí zemřelo při nehodách, které se staly v obci a zbylých 20 při nehodách, které se staly mimo obec. „Nejnebezpečnější byly z hlediska následků opět silnice 1. třídy, zemřelo na nich 13 osob z 29. Nejčastější příčinou tragických nehod bylo stejně jako v loňském roce nepřizpůsobení rychlosti jízdy. Z tohoto důvodu vloni zemřelo 13 účastníků silničního provozu,“ pokračoval Jaroš.

 


Při dopravních nehodách ve Zlínském kraji zemřelo výrazně více mužů než žen. Konkrétně se jednalo o 24 mužů a 5 žen. „Co se týká usmrcených účastníků dopravních nehod, tak nejvíce v loňském roce umírali řidiči osobních automobilů (7 usmrcených). Dále na našich silnicích zemřelo 6 spolujezdců, 6 chodců, 5 cyklistů, 4 motorkáři a 1 řidič nákladního automobilu,“ dodal policejní mluvčí.