Přejít k hlavnímu obsahu
Napadení a nadávky nejhrubšího zrna. Zlínští strážníci řešili konflikt čtveřice opilců

Napadení a nadávky nejhrubšího zrna. Zlínští strážníci řešili konflikt čtveřice opilců

Zlín

Potyčku několika podnapilých osob řešili začátkem tohoto týdne strážníci zlínské městské policie poblíž azylového zařízení a nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší. Důvodem sváru měla být krádež finanční hotovosti a platební karty jednoho ze zúčastněných.

 

Krátce před šestou hodinou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o napadené ženě. Na místo incidentu proto ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka. O tři minuty později se strážníci zkontaktovali s oznamovatelkou a čtyřiatřicetiletou ženou z Moravskoslezského kraje, která i přes chladné počasí neměla bundu a byla bosa.

 

Hlídka poblíž kontrolovala skupinu dvou mužů a jedné ženy ve věku 24 – 36 let, kteří měli být jednou stranou konfliktu, zatímco bosá žena druhou.

 

Další zjišťování, co se vlastně stalo, poněkud komplikovala skutečnost, že byly všechny zúčastněné osoby pod vlivem alkoholu. Orientační vyšetření přitom prokázalo hodnoty od 1,4 do 2,3 promile alkoholu v dechu,“ upřesnil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

Ačkoliv řešení věci bylo průběžně narušováno verbální přestřelkou, při níž padaly nadávky nejhrubšího zrna, nakonec se strážníci dopátrali k příčině jejich sváru.

 

Tou měla být údajná krádež finanční hotovosti a platební karty, ke které došlo v bytě jednoho z mužů. Ten poté, co se dovtípil, že by pachatelkou mohla být právě čtyřiatřicetiletá žena, ji podle svých slov chytil a vyhodil ven,“ uvedl Pavel Janík.

 

Protože kombinace podnapilosti, přetrvávajících pocitů křivdy a z nich pramenících emocí bránila zdárnému vyřešení věci na místě, bude mít událost dohru před správním orgánem.