Přejít k hlavnímu obsahu
Ježíšek byl ve zlínské porodnici docela štědrý

Ježíšek byl ve zlínské porodnici docela štědrý

Zlín

Jako vždy měli pracovní Štědrý den lékaři a sestry ve zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati. První den a noc nejsvátečnějších svátků byly zcela ve vánočních intencích. Okamžiky šťastné a leckdy i docela veselé.

 

 

„Šťastné navýsost v případě rodiny, kdy maminka ještě stačila ochutnat štědrovečerní polévku, ale ke kapru a bramborovému salátu se už nedostala. Přišly porodní bolesti a rychlý odjezd do porodnice,“ načíná příběh přímo kouzelný mluvčí KNTB Renáta Večerková.

 

Následoval totiž bleskový příjem na porodní sál a za dvě hodiny bylo všechno v nejlepším pořádku. Do rodiny se k prvnímu dítěti přihlásil maličký zdravý bráška Janis.

 

V největším zdravotnickém zařízení Zlínského kraje na Štědrý den přijali i čtyři covidové pacienty ve vážném stavu, veselejší, pokud se to tady dá takto označit, byly jiné případy.

 

„Třeba ten, kdy se k nám dostalo dítě, které pokousal kůň. Naštěstí nešlo o vážné zranění, stejně tak dobře dopadly jiné poněkud kurióznější případy, kdy naši zdravotníci ošetřovali například pořezání pilou nebo podobné zranění způsobené sekyrou, která si přivodili sami ti, kteří s nářadím pracovali,“ doplňuje Večerková.

 

V nemocnici muselo na dětském oddělení trávit Štědrý den sedm dětí, stav čtyř z nich si vyžádal hospitalizaci na jednotkách intenzivní péče.

 

A ještě návrat k novorozeným občánkům. O tom, že je už první den pobytu na tomto světě každý človíček jiný, svědčí i zajímavé váhové rozpětí těch, kteří budou mít v matrice zajímavé datum narození 24.12. 2021. Děti vážily od 2,8 po 4,2 kilogramu.

 

Autor: Jan Čada