Přejít k hlavnímu obsahu
Merci! Valašské Meziříčí poděkovalo lékařům a zdravotníkům

Merci! Valašské Meziříčí poděkovalo lékařům a zdravotníkům

Valašské Meziříčí

Bojovali a stále bojují v první linii s onemocněním COVID–19, zachraňují životy a jejich pomoc je nenahraditelná. Řeč je o zdravotnících z valašskomeziříčské nemocnice a místní stanice Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Město všem 545 z nich symbolicky poděkovalo za obětavou práci.

 

 

„Lékaři, sestřičky a další zdravotnický personál z místní nemocnice a také personál záchranky denně pomáhá našim spoluobčanům. Sami bojují s vyčerpáním a to nejen fyzickým, ale i psychickým a přesto stále častěji slýcháme, že se stávají terčem nevybíravých útoků. My si však jejich práce rozhodně velice vážíme a proto jsme se jim v tomto předvánočním čase rozhodli poděkovat za všechny obyvatele města alespoň drobným dárkem a vyjádřit jim podporu v další práci,“ řekl starosta Robert Stržínek.

 

Radnice tak nakoupila pro 78 lékařů a 424 zdravotnických pracovníků v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí a 13 lékařů a 30 záchranářů z místní stanice Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje bonboniéry Merci. „Symbolika názvu této čokolády, který ve francouzštině znamená Děkuji, je více než výstižná. Toto poděkování od nás všech si zdravotníci opravdu zaslouží. Jsem moc rád, že náš záměr podpořili také všichni zastupitelé,“ dodal s úsměvem starosta Stržínek.

 

Zastupitelé se zároveň shodli na tom, že uspořádají sbírku ve vlastních řadách a na základě vybrané finanční částky zvolí další vhodný dárek pro zdravotníky.