Přejít k hlavnímu obsahu
Vánoční dárek vskutku stylový. V Březnici mají nový betlém

Vánoční dárek vskutku stylový. V Březnici mají nový betlém

Březnice

Letos poprvé byl v Březnici před kostelem sv. Bartoloměje nainstalován nový dřevěný Betlém. Nejen starosta Březnice věří, že betlém zatraktivní centrum obce.

 

V době vánoční tak kolemjdoucí mohou navštívit nejenom vnitřní prostory kostela, kde je v bočních dveřích tradiční klasický betlém se spoustou postaviček včetně černouška děkujícího za vhozenou minci, ale současně je možnost ocenit při vstupu do kostela i sochy členů Svaté rodiny.

 

Nový betlém je z dílny pozlovického řezbáře Rudolfa Hájka, který výrobě věnoval více než půl roku. Unikátní je, že všechny sochy jsou vyrobeny z jednoho kusu dřeva, přičemž sv. Josef je z lípy a při jeho finální úpravě byla použita i hnědá barva, aby více ladil k oběma dalším sochám.

 

Svatá Maria byla vyřezána z jabloně, jejíž kmen pochází z nedaleké březnické zahrady Ohnútů. Na Ježíška bylo použito ořechové dřevo a stejně jako svatá Maria je natřen pouze bezbarvým lakem,“ popisuje starosta obce Josef Hutěčka.

 

Ten vyzývá místní, ale i návštěvníky Březnice v čase vánočním: „ Přijďte i vy se svými nejbližšími ocenit krásu tohoto betléma, poděkovat zde za veškerá dobrodiní v letošním roce a poprosit o požehnání v roce příštím...“