Fotbalisté Zlína zakončili sezonu remízou 1:1 a na dvanáctém místě

Mají to za sebou. Fotbalisté Zlína zakončili dlouhou letošní ligovou sezonu domácí remízou s Jabloncem 1:1. Ševci neporazili Severočechy pojedenácté za sebou a celkově nezvítězili v sedmnáctém vzájemném duelu v řadě, kvůli tomu klesli v tabulce na dvanácté místo. Fanoušky Fastavu alespoň potěšila nádherná vyrovnávací trefa kapitána Václava Procházky a výroční dresy, které na sebe navlékli u příležitosti sedm set let města Zlína.

Sobotní duel na Letné diváky příliš nebavil. Zápas byl poklidný, oboustranně opatrný. Ve 14. minutě se sice prosadil Fillo, ale gól neplatil kvůli jasnému ofsajdu.

Do první velké šance se po půlhodině hry po dlouhém pasu od Filla dostal Vukadinovič, ale zakončil těsně vedle. Zlín tím potvrdil svojí územní i herní převahu, přesto odcházel do kabin se ztrátou.

Nejprve zahrozil po brejku Černák, gól však dal až lotyšský útočník Ikaunieks.

Jablonec získal na chvíli klid, hotovo ale neměl. Vyrovnání zařídil krátce po změně stran výstavní ranou z voleje z 25 metrů obránce Procházka, který se trefil do horního růžku.

Vzápětí mě druhý gól na kopačce Vukadinovič, ale proti Hanušovi v úniku neuspěl. Závěr už žádnou větší šanci nenabídl. Trenér hostů Jiří Vágner ani ve čtvrtém utkání s Jabloncem neprohrál, kde dvěma vítězstvím přidal druhou remízu a splnil tak svoji záchranářskou misi.

FORTUNA:LIGA, Skupina o záchranu, 5. kolo

FC Fastav Zlín - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 50. Procházka - 37. Ikaunieks. Rozhodčí: Černý - Váňa, Pečenka - Šterba (video). ŽK: Dramé - Malínský. Hübschman. Diváci: 3211.

Zlín: Dostál - Čanturišvili, Kolář, Simerský, Procházka - Fillo (82. Hrdlička), Hrubý (67. Fantiš), Conde, Reiter (62. Dramé) - Jawo (62. Janetzký), Vukadinovič (82. Bobčík). Trenér: Kalivoda.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn - Hübschman - Černák (59. Houska), Kratochvíl, Kubista (90.+1. Silný), Malínský (74. Pleštil) - Ikaunieks (74. Nešpor). Trenér: Vágner.