Přejít k hlavnímu obsahu
Berani hlásí pátou posilu do útoku. Do Zlína přichází Illéš z Vítkovic

Berani hlásí pátou posilu do útoku. Do Zlína přichází Illéš z Vítkovic

Pá 13. 5. 2022 - 19:00 Zlín

Hokejový Zlín hlásí další nové jméno do útoku. Berany před nadcházející sezonou v Chance lize posílil útočník Jakub Illéš z Vítkovic. Šestadvacetiletý univerzální forvard se domluvil s vedením klubu na smlouvě a rodák z Ostravy se zapojí od třetího květnového týdne do společné přípravy mužstva.

 

Hráčský kádr potřebujeme vhodně doplnit na jednom, dvou místech, Jakub Illéš se nám jevil jako nejvhodnější typ. Jedná se o velmi produktivního útočníka, pro svou univerzálnost se dá použít na postu centra nebo na křídle. Dostali jsme na něho velmi příznivé reference. Na kontě má přes padesát startů v extralize, což hrálo při našem rozhodování rovněž svou roli. Sháněli jsme kvalitního forvarda s tahem na branku a přesnou koncovkou, což se nám jeho příchodem podařilo,“ uvedl na klubovém webu hlavní trenér PSG Berani Zlín Rostislav Vlach.

 

Illéš, který za poslední tři sezony odehrál v dresu Vítkovic celkem 52 zápasů s bilancí 13 kanadských bodů za 3 góly a 10 asistencí, se pár týdnů připravoval individuálně, od pondělí se ale zapojí do společné přípravy Zlína.

 

Illéš předtím pravidelně nastupoval v Chance lize, poslední sezony odehrál úspěšně v Jihlavě. V předcházejících dvou sezonách si připsal 71 kanadských bodů a nastřílel 35 gólů. V první lize postupně hrál za Šumperk, Prostějov, Porubu, Havířov, Vsetín a zmíněnou Jihlavu.

 

Na svém kontě má v první lize celkem 246 zápasů a připsal si 145 bodů v produktivitě za 69 gólů a 76 asistencí. Zkusil si i hokej v zahraničí, na začátku sezony 2019/20 působil v Nice na jihu Francie.

 

Illéš je celkově už devátou posilou zlínského hokeje do nadcházející sezony v první lize. Útok již dříve posílili Jiří Ondráček, Tomáš Pospíšil, Petr Mrázek a Denis Kindl.