Přejít k hlavnímu obsahu
Hokejový Vsetín mocně posiluje! Na Lapač míří nejlepší střelec Chance ligy

Hokejový Vsetín mocně posiluje! Na Lapač míří nejlepší střelec Chance ligy

St 11. 5. 2022 - 13:01 Vsetín

Hokejový Vsetín dál zbrojí na další sezonu v Chance lize. Vedení Robe se na spolupráci dohodlo s finským útočníkem Riku Sihvonenem. Třiadvacetiletý odchovanec JYP Jyväskylä odehrál poslední sezonu v Litoměřicích, s osmadvaceti brankami se stal nejlepším střelcem soutěže. Na Lapači může navázat na spolupráci s Romanem Přikrylem, se kterým loni na severu Čech vytvořil fungující tandem.

 

Riku má výborné zakončení, je výborný na puku a skvělý bruslař. Hledali jsme praváka na přesilovku a zároveň silného, šikovného, zkrátka komplexního hráče. Riku splnil všechny předpoklady podle našich představ,“ uvedl na klubovém webu trenér Vsetína Roman Stantien.

 

Sihvonen se narodil 3. července 1998 ve finském městě Jyväskylä, kde také začal s hokejem a prošel mládežnickými výběry tamního klubu. Pravidelný reprezentant nabíral zkušenosti v nižší finské soutěži Mestis, jeden start zaznamenal i za mateřský klub v nejvyšší lize.

 

Sezonu 2020/2021 strávil v polském klubu STS Sanok (35 kanadských bodů v 34 zápasech), uplynulý ročník odehrál v Litoměřicích, kde vytvořil fungující tandem s Romanem Přikrylem a ve 44 utkáních základní části nasbíral 40 kanadských bodů (28 + 12) a stal se nejlepším střelcem Chance ligy. Nyní přichází bojovat za zelenožluté barvy, k týmu se přidá v průběhu léta.

 

Valachům tento týden odstartovala letní příprava na novou sezonu. Dalšími posilami jsou brankář Maxim Žukov, obránce Ondřej Němec a útočníci Peter Lichanec, Roman Přikryl, Jan Štefka a Štěpán Bláha.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: FC Stadion Litoměřice