Berani prohospodařili náskok 5:1, uspěli až po nájezdech. Vsetín padl s Jihlavou

Neuvěřitelný kolaps postihl zlínské hokejisty na ledě Prostějova. Berani vedli na Hané v polovině utkání 5:1 a směřovali k jasné výhře, nakonec sice uspěli, ale bod ztratili, když zvítězili až po samostatných nájezdech. Bláznivý duel rozsekl Antonín Honejsek, jenž ke dvěma gólům ze hry přidal i trefu v nájezdech.

První třetina byla opticky vyrovnaná. Na naší straně byla lepší produktivita a na co jsme sáhli, to jsme proměnili. Šli jsme do vedení 3:0. Vstup do druhé třetiny se nám nepodařil, neboť soupeř snížil. Naštěstí jsme si pomohli využitou přesilovkou, odskočili jsme na 4:1 a následně do vedení 5:1. Před poslední třetinou jsme si řekli pár věcí, které jsme bohužel na ledě neplnili. Přišly fauly, odstoupili jsme od důsledné hry, nedohrávali jsme osobní souboje a po kolapsu jsme přišli o bod,zhodnotil duel první asistent trenéra PSG Berani Zlín Juraj Jurík.

Berani po pěti porážkách z předešlých šesti zápasů vyhráli podruhé za sebou, i tak si mohou vyčítat další ztrátu ztrátu.

V Prostějově díky brankám Kindla, Honejska a Frömela vedli v 16. minutě už 3:0. V polovině utkání sice snížil Jiránek, jenže vzápětí se za Berany prosadil v přesilové hře Kubiš a ve 34. minutě zvýšil Ondráček už na 5:1.

Jestřábi však závěrečnou část ovládli díky gólům Jiránka, Daniela Maláka, Tomáše Jáchyma a Romana Vlacha, který vynutil nastavení v čase 58:48. Syn zlínského kouče Rostislava Vlacha už v prvním souboji ve Zlíně 28. září rozhodl dvěma góly o výhře Prostějova 2:1 v prodloužení. Tentokrát se radoval jeho otec, protože v rozstřelu se prosadili jen hostující Honejsek a Tomáš Pospíšil.

První porážku pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Weintritt - Radim Kucharczyk utrpěl Vsetín, který doma podlehl Jihlavě 1:2. Vedl sice od 8. minuty po gólu Romana Přikryla, jenže v čase 35:23 zahájil obrat ve vlastním oslabení Patrik Miškář a dvě vteřiny před koncem druhé třetiny jej dovršil v přesilovce pěti proti třem Tomáš Harkabus.

„V první třetině jsme měli dát o gól víc a zápas by asi vypadal jinak. Dukla se chytla nabídnutých příležitostí, využila přesilovky, dala dvě branky a prostě zápas otočila. V závěru jsme měli tlak, ale hosté to zavřeli a prostě si z Lapače odvezli tři body,“ stručně shrnul vyrovnaný duel vsetínský trenér Radim Kucharzcyk.

CHANCE LIGA, 19. kolo -

LHK JESTŘÁBY PROSTĚJOV - PSG BERANI ZLÍN 5:6 po samostatných nájezdech (0:3, 1:2, 4:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. min Jiránek (Poledna, T. Jáchym), 46. Jiránek (T. Jáchym), 54. Malák (Benda, Jansa), 55. T. Jáchym (J. Zajíc, Jiránek), 59. Roman Vlach (V. Burian, Maruna) - 7. D. Kindl (Illéš, Kubiš), 10. Honejsek (Hejcman, Talafa), 16. Frömel (Köhler, Gago), 32. Kubiš (Bartko, Illéš), 34. J. Ondráček (Honejsek, P. Sedláček), rozhodující nájezd Honejsek. Rozhodčí: Bejček, Valenta - O. Polák, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 712. Střely na branku: 33:17.

VHK ROBE VSETÍN - HC DUKLA JIHLAVA 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Přikryl (Rob) – 36. Miškář (A. Dvořák), 40. Harkabus (Šik). Rozhodčí: Zubzanda, Cabák – Kráľ, Maňák. Vyloučení: 5:4, navíc Říha (VSE) 5 minut + trest do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:22. Diváci: 3 090.